Adoleshenti shqiptar në Greqi kërcënoi me thikë 15-vjeçarin, policia e arreston bashkë me të ëmën

Adoleshenti shqiptar në Greqi kërcënoi me thikë 15-vjeçarin, policia e arreston bashkë me të ëmën

Policia në Kretë të Greqisë

Policia në Iraklio të Kretës, Greqi, ka arrestuar një nënë me origjinë shqiptare, së bashku me të birin 16-vjeçar, pasi ky i fundit ka kërcënuar me thikë një bashkëmoshatar të tij.

16- vjeçari kishte konflikte me një 15-vjeçar, duke e çuar zënkën deri në përdorimin e një thike dhe një shufre hekuri për ta kërcënuar.

Denoncimin në polici e bëri i ati i 15-vjeçarit të kërcënuar.

Policia, së bashku me 16-vjeçarin shqiptar arrestoi edhe të ëmën për neglizhencë për mbikëqyrjen e të miturit.

Policia e Iraklios po vijon veprimet e mëtejshme.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje