Kthehen për të kaluar Vitin e Ri në atdhe, fluks emigrantësh në pikat kufitare në Kapshticë e Qafë-Thanë

Kthehen për të kaluar Vitin e Ri në atdhe, fluks emigrantësh në pikat kufitare në Kapshticë e Qafë-Thanë

Pika kufitare në Kapshticë

Me afrimin e natës së ndërrimit të viteve është rritur fluksi i emigrantëve shqiptarë që kthehen për festa në atdhe.

Përmes pikës kufitare të Kapshticës, Report Tv mëson se në datën 28 dhjetor, kanë hyrë mbi 4 mijë e 400 qytetarë dhe kanë dalë mbi 2 mijë e 100 persona.

Ndërkohë, burime nga policia kufitare e Qafë-Thanës, thanë për Report Tv se më 28 dhjetor, kanë hyrë për në Shqipëri rreth 2 mijë e 800 persona dhe kanë dalë mbi  2 mijë e 100 qytetarë.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Gjykata e vulës desh shurdhoi SPAK-un

Gjykata e vulës desh shurdhoi SPAK-un