Akademia Politike në PS/ Rama: Të rinjtë që duan të angazhohen do të komunikojnë me figura të spikatura të së majtës europiane

Akademia Politike në PS/ Rama: Të rinjtë që duan të angazhohen do të komunikojnë me figura të spikatura të së majtës europiane

Kryeministri Edi Rama

Partia Socialiste ka hapur aplikimet për regjistrime në Akademinë Politike të saj.

Në kuadrin e Rienergjizimit të partisë, pritet të regjistrohen në këtë akademi të rinjtë që duan të mësojnë më shumë për historinë dhe idetë e partive progresiste por edhe të Partisë Socialiste të Shqipërisë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama përmes një postimin në Facebook.

Rama shkruan se të rinjtë që duan të angazhohen disa orën në javë nga koha e tyre e lirë do të kenë mundësi edhe të komunikojnë me figura të spikatura të së majtës europiane  por edhe aktivistë në partitë e Internacionalen Socialiste, si dhe me pedagogë shqiptarë e të huaj.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta