Aksident i rëndë në Korçë, mjeti përplas të 12-vjeçarin! Shoqërohet në komisariat shoferi (VIDEO)

KORÇË-  Një aksident i rëndë është raportuar pak minuta më parë në Korçë ku një mjet ka përplasur një 12-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Voskop-Korçë në afërsi të lapidarit të fshatit Voskop, ku 26-vjeçari duke drejtuar mjetin tip ‘Volkswgaen’ la përplasur të miturin i cili ishte duke lëvizur në rrugë me biçikletë.

Aktualisht, i mituri ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Korçës ndërsa shoferi është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

G.MO/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar