Aksident i rëndë në orët e para të mëngjesit, plagosen tetë persona në Prishtinë

Aksident i rëndë në orët e para të mëngjesit, plagosen tetë persona në Prishtinë

Pamje nga aksidenti

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Prishtinë ku janë plagosur plot tetë persona. Në aksident janë përfshirë dy automjete që janë shkatërruar pothuajse totalisht.

Të plagosurit janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku po marrin trajtimin mjekësor.

“Rreth orës 02:00 është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në udhëkryqin që lidhë rrugët ‘Eqrem Çabej’ dhe ‘Agim Ramadani’. Në aksident janë përfshirë dy automjete, ku tetë persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në vendngjarje, ndodhen forcat e policisë që po merren me zbardhjen e shkaqeve të aksidentit të ndodhur në një orar ku nuk ka pasur qarkullim të shtuar nëpër rrugët e kryeqytetit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm