Ktheheshin nga puna, dy mësues vdesin në aksidentin në Memaliaj! Makina bie në një kanal (VIDEO+FOTO)

MEMALIAJ- Një aksident i rëndë rrugor i mori jetën dy mësuesve pasditen e kësaj të premteje në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës në vendin e quajtur "Mogila" 2 kilometra nga qyteti i Memaliajt.  

Automjeti tip Benz ku po udhëtonin Leonard Sako 43 vjeç dhe Orinda Hoxha, 36 vjeç ka dalë nga rruga duke përfunduar në e përmbysur në kanal, për pasojë shoferi dhe pasagjerja humbën tragjikisht jetën.

Dy mësuesit të cilët jepnin mësim në shkollën e fshatit Krahës të Tepelenës ishin  duke u kthyer nga puna

Ende nuk janë të qarta shkaqet e aksidentit, por policia thotë se "grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjartjes.

Një nga viktimat Leonard Sako

Viktima Orinda Hoxha

Foto nga vendi i ngjarjes

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

 • Tina: 07/02/2020 23:12

  Ngushelime familjeve te viktimave

  Përgjigju
 • Brryli: 07/02/2020 18:43

  Po ska pas mendje me pa rrugen ka pare mesuesen dhe rexultati u pa !! Ngushellime

  Përgjigju
 • Brryli: 07/02/2020 18:41

  Po ka qen ty i fyt duart budallai dhe perfundoi ne kanal.!! Ngushellime

  Përgjigju
 • Tani: 07/02/2020 18:33

  Keshtu ndodh kur sapo ke lene gomarin merr makinen....

  Përgjigju
 • Flơ®: 07/02/2020 18:05

  Vendi aksidentit quhet (MOGILA).....Ngushellime familjeve u qofte dhe i lehte...

  Përgjigju
 • Siguria 2020: 07/02/2020 17:21

  Viti 2020 është shpallur edhe Viti i Sigurisë Rrugore. Një Pyetje lind:A kishin vënë Rripin Viktimat?-Rripi shpëton Jetë 2-Pse nuk ka Barriera Mbrojtëse kjo Rrugë megjithëse ka Kanal Anësor 3-Pse ka Kontroll të Stacionuar vetëm në një Vend në Dalje të Memaliaj me Polici(që kontrollon Letrat jo Shkeljet) dhe jo Kontrolle me Radar apo për Parakalime të Gabuara kur dihet Rreziku i këtij Aksi Rrugor. Qytetarë Ulni Shpejtësinë ,Aksi LEVAN-TEPELENË është SHUMË I RREZIKSHËM dhe ka Hyrje-Dalje të Rrezikshme aty Ku Lidhet me Fshatra si Kalivaç,Krahës,Toç etj. Gjynah të Humbin Jetën Dy Arsimtarë prej Sigurisë Rrugore që se kemi. Ngushëllime Familjarëve.

  Përgjigju
  • Kuç: 08/02/2020 09:21

   Vlonjate bajge!

  • Vlora: 07/02/2020 19:45

   KUCI DHE KUCIOTET janë mbarë historikisht për burra të trashë e femra Troia.. Ti nga fara do jesh prodhim turku që paske mësuar dhe të komentosh. Unë thash Lerini komentet se asnjëri nuk është ekspert, të flasin ata që e kanë detyrë. Po ti kokëpalar kuci si legen që je dhe të vdekurit nuk do të lësh rehat. Të fala baba Turkut e Mama Troies o koqe kuci.

  • Kuç: 07/02/2020 18:39

   Ja Vlorë injoranti me një si qysh pse e bëri komentin..mjerë që populli ynë përbëhet në masë të madhe nga këta tipa qe u japin zgjidhje gjerave me tre rreshta.... injorant me tre klasë shkollë!

  • Vlorë: 07/02/2020 17:47

   Ngushëllime familjeve!! Lerini komentet prej ekspertja leshi, Si, qysh, pse, etj i morën me vete ata që ikën.

 • Niku: 07/02/2020 16:39

  Ngushedhime familjarve

  Përgjigju
 • Kafsha: 07/02/2020 14:59

  U shojten shqiptarët nga 3-5-7-9 në ditë vdesin nga atentatet dhe aksidentet. U shojten!

  Përgjigju
 • Erik: 07/02/2020 14:56

  Ngushellime familjeve te mesuesve, te paharruar!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Skënder Minxhozi: Ja ka marrë apo jo partinë Lulit?!