Shkuan për gëzim, në kthim makina u përmbyset dhe i zë poshtë 6 familjarët në urën Burrel-Ulëz! Plagosen gjyshërit, prindërit dhe 2 fëmijët, 4 vjeçari me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Kishin shkuar në Dibër për një rast gëzimi por në kthim makina është përmbysur në aksin rrugor Burrel- Ulëz, në afërsi të fshatit Baz duke zënë poshtë një familje me 6 anëtarë. 

Të plagosur kanë mbetur gjyshërit, prindërit dhe dy fëmijët, të cilët janë transportuar në Spitalin e Burrelit, prej nga ku njëri prej tyre është sjellë me urgjencë në Spitalin e Traumës, në Tiranë. Drejt Tiranës është nisur me helikopter një fëmijë 4 vjeç, ndërsa në mjet ka qenë dhe një fëmijë tjetër 12 vjeç.

Familja dibrane që banonte në Tiranë, sot ishte nisur drejt kryeqytetit me makinën e tyre, ku për shkak të lagështirës dhe rrugës së amortizuar, drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka rënë përmbys poshtë urës në lartësi rreth 2 metër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 06.30 në vendin e quajtur Bushkash.

Gjatë rënies makina është rrotulluar dhe ka zënë poshtë familjarët. Ka qenë njëri prej anëtarëve të familjes, i cili ka mundur të dalë nga mjeti dhe të kërkojë ndihmë, duke shmangur tragjedinë dhe duke shpëtuar të gjithë anëtarët e tjerë të familjes. 

Shkak i aksidentit mendohet të jetë bërë lagështia në rrugë dhe mungesa e sinjalistikës rrugore në këtë segment. Gazetari i Report Tv  Mahir Jangulli raporton se në këtë aks rrugor aksidentet janë të shpeshte për shkak se mungon sinjalistika.

Ndërkohë që në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe grupi hetimor të cilët kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e verteta te aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Reth orës 06.30, në aksin rrugor Burrel-Ulëz, në vendin e quajtur Bushkash, shtetasi Z. Ç., duke drejtuar automjetin e tij,  ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë e daljes së mjetit nga rruga është lënduar drejtuesi i mjetit dhe 5 pasagjerë të cilët janë transportuar për  ndihmë mjekësore më të specializuar drejt Tiranës.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:36
Aksidenti në Burrel, të plagosur gjyshërit, prindërit, 2  fëmijët! Te Trauma fëmija 4 vjeç! Njëri prej familjarëve doli nga makina e kërkoi ndihmë

Të tjera detaje dalin në dritë nga aksidenti i familjes dibrane në rrugën nacionale Burrel-Milot.  Të plagosur janë gjyshërit, prindërit dhe dy fëmijët, të cilët janë transportuar në Spitalin e Burrelit, ku njëri prej tyre është sjellë me urgjencë në Spitalin e Traumës, në Tiranë.

Ka qenë njëri prej anëtarëve të familjes, i cili ka mundur të dalë nga mjeti dhe të kërkojë ndihmë, duke shmangur tragjedinë dhe duke shpëtuar të gjithë anëtarët e tjerë të familjes. Drejt Tiranës është sjellë një fëmijë 4 vjeç, ndërsa në mjet ka qenë dhe një fëmijë 12 vjeç, prindërit e tyre dhe gjyshërit e fëmijëve.

Ora 09:05
Makina e përmbysur, pamje nga aksidenti me 6 familjarë të plagosur në aksin Burrel-Ulëz

Dalin pamje nga aksidenti me 6 të plagosur që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Burrel-Ulëz. Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv makina është e kthyer përmbys.

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Heqja e barrierave në autostradën Lushnjë-Fier, Braçe u del krah banorëve: Mbyllja ja bën të lehtë shtetit, jo qytetarit! Të ndërtohet një nënkalim