Aksident në aksin Korçë-Maliq, ‘Benzi’ del nga rruga! Plagoset pasagjeri

Aksident në aksin Korçë-Maliq, ‘Benzi’ del nga rruga! Plagoset pasagjeri

Foto ilustruese

Një aksident rrugor është shënuar mesditën e sotme në aksin Korçë-Maliq, ku një mjet ka dalë nga rruga. Për pasojë ka mbetur i plagosur pasagjeri që ndodhej në makinë, i cili është nisur drejt spitalit.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 12:33, në aksin rrugor "Korçë-Maliq", pranë fshatit Koritë, një  automjet tip "Benz" me drejtues A. K., dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar I. P., pasagjer në këtë automjet, i cili u dërgua për mjekim në spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Ishte zhukur prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut

Ishte zhukur prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut