EMRI/ Aksident në aksin rrugor Librazhd - Qafë-Thanë, humb jetën vëllai i kryetarit të PD-së në Librazhd

Një aksident tragjik i ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Librazhd-Qaf Thanë, i ka marrë jetën 45-vjeçarit, Ardian Vreto. Sipas policisë në aksident janë përfshirë një makinë tip "Benz" me një makinë tjetër tip "Ford", si pasojë Ardian Vreto që drejtonte 'Ford-in', ka ndërruar jetë në Spitalin e Librazhdit.  Si pasojë e peërplasjes së fortë kanë mbetur të plagosur edhe çifti i bashkëshortëve Adnan dhe Frida Sofa dhe një person tjetër.

Foto nga aksidenti

I ndjeri Ardian Vreto është vëllai i kryetarit të PD-së në degën e Librazhdit, ndërkohë që ka qenë edhe punonjësi i policisë së Librazhdit.

Ndërkohë në vendin  e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policia të cilët po hetojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë. 

Viktima Ardian Vreto

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:00
Humbi vëllanë në aksident, kryetari i PD-së në Librazhd bën dedikimin prekës: Ku po shkon...

1579903290_bujar1.jpg
Kryetari i Partisë Demokratike në Librazhd, Bujar Vreto ka bërë një reagim prekës për humbjen e vëllait të tij, Ardian Vreto. Ky i fundit humbi jetën pas një aksidenti tragjik në afërsi të Pishkashit.

"Ardian ku po shkon vëlla. Ne jemi të tre, pse Zot, pse Zoti të mori pranë vetes" shkruan Vreto.

E.L./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të merrni pjesë në tubimin e thirrur nga Presidenti Meta më 2 mars në Bulevard?

Komento

Komente

 • YYY: 25/01/2020 09:28

  Zoti u dhashte force! Ngushellime!

  Përgjigju
 • Bruno: 25/01/2020 08:11

  "Forca te shumta policie" shqipetare vdesin perdite ne aksidente por masat meren vetem per njerezit e medhenje.

  Përgjigju
 • Ngushellime Families: 25/01/2020 03:59

  Pastaj nuk e Si pse Jane kaqe trishtues njerezimi Kure vdesin ne ngjarje te Tilla...Fundja ne Jeten e dyte simbas Biblave dhe Kuranit apo dhe Fehve te tjera,, Njerezit do te kene nje Jete te pavdekshme ! dhe do Jetojne pergjithmone ,,,ku sdo te kete me vdekje ..

  Përgjigju
 • Kafsha: 24/01/2020 18:57

  U shojten shqiptarët nga 3-5-7 në ditë vdesin nga aksidentet e atentatet. Sa keq, as në nje vend me 90 miljone banore nuk vdesin kaq në ditë. Bajgeri gjynah!

  Përgjigju
 • Ajo: 24/01/2020 18:14

  Ngushellime familjes!!! Teper i ri :(

  Përgjigju