Aksident në Itali, 3 makina përplasen 'kokë më kokë' në Verona! Një 23-vjeçar shqiptar, drejtuesi i njërit prej mjeteve! 7 të plagosur, 4 në gjendje të rëndë

Aksident në Itali, 3 makina përplasen 'kokë më kokë' në Verona! Një 23-vjeçar shqiptar, drejtuesi i njërit prej mjeteve! 7 të plagosur, 4 në gjendje të rëndë

Foto nga Vendngjarja

ITALI- Një aksident  i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në hyrje të nënkalimit në via “Dal Cero” në Verona,  3 mjete u përplasën “kokë më kokë” dhe për pasojë 7 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa 4 prej tyre raportohet se janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas informacioneve paraprake, makinat e përfshira në aksident janë një “Fiat Cinquecento” me drejtues një 23-vjeçar shqiptar, një mjet tip “Renault Modus” me drejtues një 25 vjeçar nga Verona dhe një makinë “Toyota Yaris” me drejtues një 60 vjeçar po nga Verona.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, ndërsa autoritetet italiane vijojnë hetmet.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash