VIDEO/ Aksident në Peshkopi, makina vjen me shpejtësi dhe ngre në ajër këmbësorin

Shpejtësia është bërë shkak për shumë aksidente në vend, edhe me pasoja tragjike, por fatmirësisht ky nuk ka qenë rasti i një aksidenti që u regjistrua në Peshkopi.

'Harta Digitale e Aksidenteve Rrugore' ka publikuar videon e aksidentit në Facebook, ku shihet teksa një makinë që vjen me shpejtësi, përplas këmbësorin i cili po kalonte rrugën, duke e ngritur disa metra mbi tokë.

Aq sa mund të kuptohet edhe nga video, duket se fatmirësisht këmbësori nuk ka pësuar lëndime të rënda, ndërsa ndihmohet të ngrihet në këmbë nga qytetarë të tjerë që ndodheshin në vendngjarje.

Nuk dihet identiteti i personit që mbeti i plagosur dhe as i shoferit të automjeti.

J.SH./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Ikën i ftohti ekstrem, nxënësit dhe mësuesit në të gjithë vendin kthehen në shkolla! Pritet vendimi për zëvendësimin e orëve të humbura