Aksident në Korçë! 86- vjeçarja në gjendje të rëndë, mungon sinjalistika rrugore (VIDEO)

KORCË-Një aksident rrugor tek "Dritat e Verdha" ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Sipas burimeve ne vendin e ngjarjes një mjet tip "Benz" ka goditur një kalimtare në rrugë, duke e plagosur rëndë. Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes duke e lënë të vetme 86-vjeçaren me iniciale V.V.

E moshuara është transportuar në spitalin rajonal të Korçës dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

"Vajti të hidhte plehrat dhe i ra makina, kjo rrugë është shumë e rrezikshme sepse nuk ka sinjalisitikën e duhur, mjetet lëvizin me shpejtësi", shprehet një qytetar.

Kurse një tjetër qytetar thotë se një aksident tjetër ndodhi pak më poshtë e se është rrugë ku kalojnë fëmijë e të moshuar.

Pas disa orësh, është bërë e mundur kapja e autorit të aksidentit. Ai është N. Xh., 24 vjeç, banues në fshatin Boboshticë.Sipas deklaratës së policisë, materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës