Aksident rrugor në aksin Korçë-Pogradec, 2 mjete të përfshira! Vetëm dëme materiale (VIDEO)

Një aksident rrugor ka ndodhur ka pasditen e sotme në aksin nacional Korcë-Pogradec në afërsi të fshatit Gështenjas, ku 2 mjete janë përfshirë në një përplasje, dhe për pasojë janë regjistruar vetëm dëme materiale.

Mësohet se ky aks rrugor në të cilin ka ndodhur aksidenti është problematik, pasi dhe më parë janë regjistruar aksidente të  ngjashme, kjo për shkak të mungesës së sinjalistikës dhe ndriçimit. Gjithashtu, edhe çarja e asfaltit për shtrimin e ujësjellësit të ri ka shtuar riskun dhe rrezikshmërinë në këtë rrugë.

S.C/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Goli i përmbysjes në minutën e 92, Brighton eliminon Liverpoolin nga Kupa

VIDEO/ Goli i përmbysjes në minutën e 92, Brighton eliminon Liverpoolin nga Kupa