Pamjet nga aksidenti ku humbi jetën efektivi i policisë në Patos! VIDEO nga mjetet e bëra copash! Arrestohet shoferi

FIER- Dy mjetet janë përplasur kokë më kokë në Patos ku humbi jetën një efektiv. Report Tv ka siguruar pamjet e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e djeshme. Siç shihet mjetet janë bërë copash.  Agron Saba, 58 vjeç, është efektivi që humbi jetën, i cili shërbente në Stacionin e Policisë Patos. 

Si pasojë e aksidentit me vdekje është arrestuar një  27-vjeçar me iniciale G.H.,

Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 21:35, në aksin rrugor "Patos-Fier". Efektivi Saba ka qenë duke drejtuar mjetin tip ‘Opel;’ kur ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një mjet tip ‘Benz’, i cili drejtohej nga një 27 vjeçar.

Efektivi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Javët e fundit, aksidentet rrugore kanë qenë me pasoja fatale, duke u marrë jetën rreth 8 personave, bashkë me aksidentin e sotëm në Patos. Aksidenti më i rëndë ka qenë ai tek mbikalimi i TEG-ut, ku tre të rinj humbën jetën për shkak të shpejtësisë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:32
Aksidenti ku mbeti viktimë polici në Patos, arrestohet 27-vjeçari

1679304830_Screenshot6.jpg

Është arrestuar 27-vjeçari që u përfshi në aksidentin e mbrëmshëm në Patos ku mbeti viktimë efektivi Agron Saba.

“Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmjen e djeshme, në lidhje me një aksident rrugor, në aksin rrugor "Patos-Fier", specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin G. H., 27 vjeç, banues në Patos, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", pasi ka aksidentuar, me pasojë vdekjen, shtetasin A. S. (punonjës policie në Stacionin e Policisë Patos)”, njofton Policia.

G.MO/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Afera me kompleksin Partizani, Balla: Shpresoj që SPAK t'i shkoj deri në fund kësaj çështje, nesër do jem sërish këtu për padinë time ndaj Berishës

Afera me kompleksin Partizani, Balla: Shpresoj që SPAK t'i shkoj deri në fund kësaj çështje, nesër do jem sërish këtu për padinë time ndaj Berishës