Aksidenti në Lezhë me eskortën e Berishës, kamerat e sigurisë rrëzojnë pretendimin e truprojës, asnjë mjet nuk lëvizte kundravjatje në korsi

Policia ka verifikuar kamerat e sigurisë të bizneseve të zonës, pas pretendimit të Ervis Tushës, truprojës së Sali Berishës se një automjet ‘Mercedec Benz’ lëvizte në kundravajtje dhe nuk rezulton të ketë pasur ndonjë automjet që ka lëvizur në sens të kundërt.

Burime nga Policia Rrugore e Lezhës thanë për ‘Report Tv’ se aksidenti ka ndodhur për shkak të shpejtësisë dhe mos ruajtjes së distancës.

SKENA E AKSIDENTIT: Tre automjet lëvizin në korsinë e shpejtësisë në autostradën Laç-Mamurras dhe paraprakisht dyshohet se ka frenuar automjeti ‘Benz’ i drejtuar nga 24-vjeçari kosovar, më pas dy makinat e tjera janë goditur njëra pas tjetrës pasi nuk ruajtën distancën.

Nuk ka elemente për vepër penale ndërsa materialet janë dorëzuar në prokurori për aksident.


Lajmi kryesor:

Lezhë/ U përplas me eskortën e Berishës, policia vë nën hetim 24-vjeçarin nga Prishtina! Bie pretendimi i truprojës së ish-kryeministrit, asnjë mjet nuk lëvizte kundravjatje


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

NATO hedh poshtë kërkesën e Rusisë për të tërhequr forcat nga Rumania dhe Bullgaria