'Akt i turpshëm që e bëjnë vetëm rrugeçërit', aktivistja kosovare sulmon Granit Xhakën

'Akt i turpshëm që e bëjnë vetëm rrugeçërit', aktivistja kosovare sulmon Granit Xhakën

Zana Avdiu dhe Granit Xhaka

Analistja Zana Avdiu është kundër gjestit të Granit Xhakës, drejtuar pankinës së Serbisë në Kupën e Botës. Në një reagim në kanalet e komunikimit, shqiptarja e Kosovës e ka quajtur aktin e Granit Xhakën si të një rrugaçi.

"Akti i Granit Xhakës, është për turp. Akt prej një rrugaçi. Dhe, fatkeqësia është, që asnjë nuk la pa e shpernda atë foto. Pra, zero nivel, në një shtet të tanë”, shkruan analistja Zana Avdiu.

Në fitoren 3-2 të Zvicrës në Botërorin e Katarit, kapiteni i helevetëve i tregoi gjenitalet pankinës serbe duke i sharrë dhe ofenduar, kjo pasi gjatë gjithë kohës përjetoi sulme verbale nga anëtarët e Serbisë.

Postimi i Zana Avdiu-t:

S.DH/G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Artan: 05/12/2022 04:31

  Vetem.kelyshet e serbeve turperoi Graniti.Thirrjeve per vdekje te kafsheve serbe iu pergjigj me simboiin e jetes. Zana do jete ndonje supermbese e doktor Mortjes.

  Përgjigju
 • Iris: 05/12/2022 01:28

  100 % dakord me znj.Avdiu.Nje shpjegim i thjeshte per komentuesit qe nuk e kuptojne postimin e zonjes,ose qe mendojne qe veprimi i Xhakes eshte me se i justifikuar. Te nderuar komentues,shqiptaret faqen nuk ia kthejne askujt,por ama te biesh ne te njejtin nivel,bile dhe me poshte se sa nje kundershtar i perbetuar,me veprimet qe ben,kjo eshte me poshteruese dhe me e ulet per ne, se sa per kundershtarin (serbet,ne rastin konkret).Ne duhet te tregohemi me te mire,me nivel me te larte ne sjellje se sa serbet.Nuk duhet te sillemi ne asnje moment me ta,te ulet e te rendomte.Virtyti duhet te fitoje mbi vulgaritetin.

  Përgjigju
  • Ahmet: 05/12/2022 10:14

   Demek kur ta dhunojne shkijet motren ti per mos me ra ne te njejtin nivel behesh kishe me i sjellshem edhe? Mos u bo ma pape se papa.

 • Deti: 05/12/2022 00:17

  Pse u terperove ti pse nuk ta drejtoje Ty nense ke qefe thuaja ta drejtoj Ty po nuk Ma do mendja qe ta japi Graniti se ti ti qnke si nena e keckese

  Përgjigju
  • shqiptaria: 06/12/2022 13:30

   ke te drejte i dashur komentues keto cfare nuk bejne te jene ne qender te vemendjes se sportisteve,zana komenton e ofenduar per ca fonde se i nevojiten per te bere botox Zana moj zana qe u ofendove a ishe aty per te kuptuar pse erdhi ai reagim i Granitit apo e more te shkeputur nga konteksi situaten dhe fillove te thuresh ca reagime per thithje fondesh se si ti si aktiviste do te edukosh djemte dhe burrat shqiptare.

 • ana: 04/12/2022 23:41

  Zana, kur te kruhet vegla, do ta krush qe te bish rehat. Pse ti nuk e ke krujt ndonjehere kur te kruhej?

  Përgjigju
 • Deli Habilaj: 04/12/2022 21:33

  Ve primi shperblehet me te njten menyre mllefi nuk ka Shteg per hiresi per asnje Njeri qe nuk respecton veten dhe dinjitetin e kombeve te tjere Barazia njerezore eshte Hyjnore

  Përgjigju
 • GOLI: 04/12/2022 21:31

  XHAKA ESHTE ÇUN I MEMES SHQIPERI, E KJO QELBESIRE ESHTE NJE LECKE HALEJE E SERBIT...TE TILLA LECKA DUHET PASTRUAR PER TE MOS E BERE PIS MEMEN SHQIPERI.

  Përgjigju
  • Penalltia: 05/12/2022 07:16

   Po kryeleckën e Tiranës, kryevllain e Vuçiçit kush duhet të na e pastroj?

 • Taqi: 04/12/2022 20:30

  Po ty me Zana te ka marre malli per bolet e Xhakes i ke merak po a a je shqiptare spo pjrlle e serbit

  Përgjigju
  • Kopetenti: 04/12/2022 21:29

   O Taqi po pse je i kaq të pa edukatë dhe pa tru. Po mirë mo Taqi si thua ti kjo është sjellja e duhur për një lojtar të përfaqësueses zvicerane. Graniti jo vetëm që ka turpëruar Zvicrën por dhe Shqipërinë. Asgjë nuk fitohet ne sjellje të tilla që me siguri do të ndëshkohen nga FIFA dhe do të jetë një ndëshkim i merituar.

 • Grüezi: 04/12/2022 19:36

  Po kush është kjo bëhet pyetja së pari.... Futbollistët nuk jan filozof zonjë as nuk jan model për sjellje. Vet fakti që vrapojnë pas një topi të rrumbullakët (e siç dihet kah të goditet topi ai shkon) duhet të jap me kuptu që je në botën e gabuar zonjë......

  Përgjigju
 • Delinquenti: 04/12/2022 19:18

  Zonja Zana nuk pashe dhe nuk lexova gje kundi ne prononcimin tuaj ndonje kritike per ato tifozet e serbise qe gati per gjithe kohen uluritnin thirrje kunder shqiptareve apo xhesti e lojtarit vllahoviç kunder tifozerise OOOUUU ZGJOHU NGA GJUMI SHIKOJE MIRE NDESHJEN PASTAJ KOMENTO

  Përgjigju
 • Turi: 04/12/2022 19:08

  Ka shume te drejte nuk ka pse te provokoje apo te ofendoje kundershtaret Serbe apo kushdo qofshin ata , po me habit qe ne shikojme akoma mbrapa dhe jo te ecim para duke ja lene vendin paqes dhe bashkepunimit dhe jo urrejtjes dhe luftrave

  Përgjigju
 • Jari: 04/12/2022 19:08

  Po ça analiste është kjo që merret me Granit Xhaka i cili është pasardhësi i Heroit Adem Jashari, pse u turpërua kjo analiste, si ka mundësi. Graniti aty në ndeshjen ndaj Sërbisë vërtet ishte lojtar i Zvcrës, por ai u mbrojt nga 5 lojtarë Sërbë dhe nga mijra tifozë Sërbë që po thërrisnin në kor, ' vrite Shqiptarët ,. Graniti nga të gjitha Trojet Shqipëtare dhe gjithë Shqipëtarët + Kosovarët kudo që ndodhen meriton vetëm RESPEKT. Hallall qumshtin e Nënës Granit Xhaka.

  Përgjigju
 • Deti: 04/12/2022 19:04

  Tani rri e qete se do behesh e pasur,do paguhesh mire per punen tende..

  Përgjigju
  • Hysen Gashi. Gjakov: 04/12/2022 23:22

   Paske problem me buzet tua e jo me sjelljet e Xhakes .

 • Sondazhi i ditës:

  Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça