Aktivisti i Vetëvendosjes: Nëse LDK
bën koalicion me PAN, t’i djegim 

Aktivisti i Vetëvendosjes: Nëse LDK<br />bën koalicion me PAN, t’i djegim 
Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mentor Merovci nga Vushtrria kërcënoi zyrtarët e LDK-së me djegie për së gjalli me benzinë, nëse bëjnë marrëveshje me koalicionin PAN.
 
Nëse LAA, apo dikush nga ta, i bashkëngjitet PAN-it duhet me i bo gati shishet me nga 0.5 l benzinë e me i kall për së gjalli” shkroi  Mentor Merovci.
 
Por, pak minuta më pas, ai e ka fshirë nga faqja e tij e Facebook-ut postimin. Pas përfundimit të zgjedhjeve në Kosovë kanë nisur llogaritjet për konfiguracionet e mundshme për formimin e qeverisë, pasi asnjë nuk e formon dot me votat që ka marrë.
 
Koalicioni i LDK me kandidat Ramush Haradinajn për kryeministër doli i pari, por i duhet të bëjë aleancë, po ashtu edhe Vetëvendosja që doli e dyta dhe koalicioni i drejtuar nga LDK, që doli e treta. 

Mentor Merovci
Statusi i Mentor Merovcit

dy.b/shqiptarja.com
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve