Aktori i filmit 'Pirati i Karaibeve' sulmohet nga peshkaqeni teksa bënte sërf dhe ndërron jetë

Aktori i filmit 'Pirati i Karaibeve' sulmohet nga peshkaqeni teksa bënte sërf dhe ndërron jetë

Tamayo Perry

Aktori i “Piratit të Karaibeve” Tamayo Perry ka vdekur ditën e sotme pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa bënte sërf në Hawaii.

Sipas BBC, shërbimet e urgjencës në Honolulu kanë konfirmuar vdekjen e aktorit në një konferencë për shtyp.

Ekipet e shpëtimit shkuan menjëherë në plazhin Malaekahana pas marrjes së njoftimit, por aktori 49 vjeçar kishte marrë dëmtime të rënda dhe u nxor i vdekur në breg.

Tamayo Perry mbahet mend për rolin e tij në serinë e katërt të “Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”. Ai gjithashtu ka luajtur në filmat Lost, Haëaii Five-0, Blue Crush dhe Charlie's Angels 2.

I lindur në pjesën lindore të Oahu, Perry ishte një sërfist profesionist prej më shumë se 20 vitesh.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com