Aktorja e filmave me 'pullë të kuqe' kandidate për eurodeputete

Anna Ciriani është një nga kandidatet  për zgjedhjet në Parlamentin Europian. Por ajo që ka tëhequr vëmendjen e e kaluara e Cirianit pasi ajo  ka punuar si pornostare.

Ajo do kandidojë për “Popolari per l’Italia”, në jug të Italisë, ku renditet e 16-ta në listë dhe  thotë se ka shumë mbështetje.

“Unë jam shumë liberale dhe mendoj se do fitoj, pasi kam shumë popullaritet. Vendimi për të qenë kandidat për në Jug rrjedh nga popullariteti ime në të gjithë Italinë: kudo që të shkoj unë kam marrë gjithmonë mbështetje sepse jam i hapur, luftoj kundër të gjitha diskriminimeve, për njohjen e mundësive të barabarta”, thotë ajo

Lista e plotë e kandidatëve të partisë "Popolari per l’Italia:

1) Mauro Mario (Capolista)

2) Arbia Silvana

3) Covino Elvio

4) Esposito Franca Rosaria

5) Aufiero Franco

6) Faraso Annunziata

7) Morelli Giuseppe

8) Sbano Lucia

9) Bondesan Giovan Battista

10) Cavalletto Paola

11) Spiaggia Carmine

12) Cartellino Cosimo Damiano

13) Limardo Cosimo

14) Mariotto Luca

15) Spinelli Cristina

16) Anna Ciriani

17) Loredana Tomaciello

18) Raffaella Agriesti


  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ngjarje e rëndë në Pogradec, fëmija i paushqyer për 24 orë gjendet pranë trupit të pajetë të nënës