Aktorja e njohur e kinematografisë
Margarita Xhepa feston ditëlindjen

Aktorja e njohur e kinematografisë<br />Margarita Xhepa feston ditëlindjen
TIRANE - Aktorja e mirënjohur Margarita Xhepa feston sot 83-vjetorin e saj të lindjes. E njohur për një sërë rolesh të rëndësishme në fushën e kinematografisë shqiptare, Xhepa ka festuar sot ditëlindjen e saj.

Stafi i Shqiptarja.com dhe A1Report i bashkohet urimit për ditëlindjen e aktores Margarita Xhepa. Veç roleve në teatër, Margarita Xhepa ka realizuar edhe 32 role në kinematografi, duke punuar me shumicën e regjisorëve shqiptarë.

Aktorja ka pasur role të rëndësishme në disa filma si xhiron "Vitet e para" dhe "Gjurmët", "Dimri i fundit", "Tokë e përgjakur", "Një djalë edhe një vajzë" dhe "Apasionata", "Gjeneral gramafoni", "Rrethi i kujtesës" dhe "Vitet e pritjes", "Dora e ngrohtë", "Gurët e shtëpisë sime", "Pranvera s'erdhi vetëm", "Koncert në vitin 1936", "E diela e fundit" dhe "I dashur armik".

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kryeministri maqedonas: Kufijtë në Ballkan janë një marrëzi e madhe! Vetëm shtojnë korrupsionin

Kryeministri maqedonas: Kufijtë në Ballkan janë një marrëzi e madhe! Vetëm shtojnë korrupsionin