Akuzat për inceneratorët/ Rama: Do apo s'do Lulëzimi, vendi do pastrohet nga plehrat! Basha: Trego ku i çove 70 mln euro, retorika boshe nuk të shpëton

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe Kryeministri Edi Rama

TIRANË- Debat absurd e ka quajtur kryeministri Edi Rama përplasjet që ka pasur ditëve të fundit me kryedemokratin Lulzim Basha për çështjen e inceneratorëve. Në përgjigje të këtij të fundit, i cili sot kërcënoi hapur kreun e SPAK Arben Kraja se do mbajë përgjegjësi për mos nisjen e hetimeve, Rama tha se të gjitha akuzat janë gënjeshtra dhe se puna për pastrimin e Shqipërisë nuk do të ndalojë. Rama ka ironizuar programin e PD-së, sipas së cilit qëllimi është vetë, rrënimi dhe rrëmuja në çdo fushë të jetës.

Ai kujton edhe sulmet që në këtë periudhë fushatë vijnë në drejtim të tij, ku kundërshtarët politik, më konkretisht ish- kryeministri Sali Berisha i përmend nënën e tij të ndjerë.

"Sipas Lulëzimit nuk duhen paguar plehrat që shkojnë në Sharrë po duhen bërë mal me re helmi mbi Kombinat! Vazhdon të ngatërrojë investimin privat me pagesën 29€ për ton nga shteti, kur në Europë shtetet paguajnë deri 150€ tonin për të njëjtën gjë! Çfarë mjerimi ky debat absurd!

Merren me nënën time të ndjerë dhe shajnë si të dehur,e kujtojnë se do gënjejnë shqiptarët duke ua bërë të bardhën të zezë me balonat tabake e tauke që i nxjerrin nëpër dyert e fushave sanitare sa në Sharrë e sa në Fier,për të recituar vjershat e mjerimit që në fakt e mishêrojnë! Duan s'duan Lulëzimi dhe balonat e tij Shqipëria do pastrohet nga malet e plehrave, Tirana, Durrësi, Elbasani, Fieri, Vlora e me radhë nuk do rë kthehen tek malet e plehrave të Saliut e të partisë që ka program rrënimin e rrëmujën në çdo fushë të jetës shqiptare", shkruan Rama.

Kjo deklaratë e kreut të qeverisë vjen si një përgjigje për Bashën, i cili gjatë e ka përqëndruar aksionin e tij politik në akuzat për inceneratorët. Basha tha sot se me ardhjen e tij në pushtet do të anulojë çdo tender abuziv dhe se do të vërë përpara drejtësisë çdo zyrtar nga më i thjeshti te më i larti.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:00
'Më kujtojnë nënën e ndjerë'/ Basha- Ramës: Lëre viktimizimin! Trego ku i ke çuar 70 milionë euro

1602847781_basha31696x465.jpg

Vijon akuzat dhe kundër akuzat në distancë mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

"Lëre viktimizimin për të fshehur vjedhjen. Plehrat e tua janë në çdo cep të Shqipërisë dhe 70 mil euro kanë avulluar pa bërë asgjë. Trego ku i ke çuar lekët. Retorika boshe nuk të shpëton dot këtë herë. Atë që nuk e thua dot sot, do ta thuash nesër në bankën e të akuzuarve", shkruan Basha.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento

Komente

 • edi: 17/10/2020 08:46

  Po ju keni kaq kohe qe merreni me nenen e Saliut dhe ju vika keq se merren me nje here me nenen e Edit a thua ka me shume vlera.Nenat jane nena si e Saliut ashtu dhe e Rames.Pederastet e Rames.

  Përgjigju
 • Iris: 17/10/2020 02:48

  Ato 70 milion avulluan si rruga e kombit,si rublat e fushates,si serverat e 21 janarit,si marreveshja e fshehte e detit,si tymi I Gerdecit ,si privatizimi I rafinerise se naftes dhe OSHE-SE,si origjina e parave per blerjen e vilave etj.

  Përgjigju
  • Endri: 17/10/2020 08:36

   Ku avulluan apo po e tha Lyli eshte fakt?! E faktuar eshte qe jane vjdhur 230M ne Durres Kukes dhe ky mashtruesi e mbylli gjyqin duke derguar raporte mjekesore

 • Si enveri: 16/10/2020 18:12

  Edhe Rama si Enveri...ai bëri shtëpitë me tulla, ky po na pastron...nga plehërat dhe nga paratë. Shtëpijat me tulla, o sa ka lezet...partia nëna jonë përjetë

  Përgjigju
  • Pjeter: 16/10/2020 22:20

   Mire e ka Lulaqi kur thote qe Kraja do mbaje pergjegjesi pse nuk po hap hetime per inceneritoret,por dhe pse nuk hap hetime per rrugen e kombit,ku shkuan mbi 400 mil euro shtese nga projekti dhe rruga nuk mgaroi perseri? Per vrasjen e 4 shqiptareve ne mes te Tiranes,kush e dha urdhrin? MINISTRI I BRENDESHEM BASHA?Gjykata kushtetuese hodhi poshte nje marrveshje te firmosur nga ministri i jashtem Lulaqis Bashaqis, me ministrenxe jashteme te Greqise,mi kufirin detar te dy vendeve,si ANTI KUSHTETUESE,pse nuk hapen hetimet Z.Kraja?

 • Thanoja: 16/10/2020 16:59

  Po rri o lul se dhe ti u akuzove per nja 230 million per rrugen e kombit. Nje mut jeni te tere

  Përgjigju
 • Maverick: 16/10/2020 16:20

  O bashuk, e fillove me shpifje për UÇK (shtëpia e verdhë), vazhdove me vjedhje rrugësh, shitje deti, vrasje ditën për diell me duar në xhepa dhe ke kurajon e pafytyrësinë të merresh edhe me të vdekurit. Ti vemje, jo vetëm që kryeministër nuk bëhesh sa ta keshë jetën, por jetën do ta ngrysësh duke u kalbur burgjeve dhe pasuri të sekuestruar. Rama fiton me ty, me kokëlopët e me viçin komunist jo se njerzit kanë ndonjë dashuri ekstreme për të, por sepse urrejtja që kanë për ju, antishqipëtarë gakprishur e trushkulur, është pakufi.

  Përgjigju
 • JamKushJam: 16/10/2020 15:15

  Luli do te kapet ne nje fije floku se leshte i kan rene... PO MIRE Oj lule vazoje e care, po leket ca do te tregojn? Ku do te kapesh??? PSE S'pergjigjesh per VILAT e tua o GOMARICE E SALI PROTOPAPES???? SE ato leke po INVESTOHEN per prone SHTETI jo per PRONE personale si ne rastit e BYTHES TATE!!!!!!!

  Përgjigju
 • Rudi: 16/10/2020 15:11

  Lul BAsha mos i bej presion kryetarit te SOAKUt se nuk je te drejte as morale qe je tre doshe ne ate organ plus nuk je as te drejte lushtetuese.SPAKU ka metoden e vet te vepruarit dhe nuk ka nevoje per presionet tuaj.Beni padi per qeverine Rama per abuzimet dhe leri llafet .Je i akuzyar dhe mbyll gojen.Sa per Saliun nuk kemi cfar komentojme .Ekzistenca e Saliut jasgte eshte deshmi i nje drejtesie te neveriteshme qe ka frike ta denoj per dhjetra krime .Tani mendja i ka fluturuar dhe nuk ndalwt sa te shkoje ne boten tjeter .

  Përgjigju
 • Bobi: 16/10/2020 15:10

  Kur ben dhe Lyl qimja trimoshin, mos ngelte me rrac berishoviçi gjall

  Përgjigju
 • Tironci: 16/10/2020 14:10

  O kriminela nuk i permendet nena e vdekur dhe shum e nderuar!ju jeni mesuar me sharje e shpifje o paliaço,o b*th q*re ti dhe plaku kriminel!ndersa 70 mij eurot kane shkuar tek 270 mij eurot te vjedhura nga nga ti dhe partia tate.

  Përgjigju
  • Ilir: 16/10/2020 15:35

   Nuk e kuptoni qe e shpetoi Fevziu me ate mesazh se deri atehere asnje argumet nuk degjuam por vetem ulerima per te fshehur hajdutllikun e tmerrshem dhe insinuata me karakter seksual ndaj asaj gazetares se shkrete!

 • meri: 16/10/2020 14:00

  Urrejtjet dhe sharjet,i bejne ata qe nuk arrijne te mundin me pune.Je i vete ne mes te ujqeve por,ti je elefant,nuk do te arrijne kurr te kafshojne.

  Përgjigju
 • QENI BASTARD MALOKU WC SALMUT: 16/10/2020 13:41

  O zot dhe sa koh do vazhdoj ky qen bastardwc salm*ti të meret dhe me të vdekurit. A e kuptoni se çfar bir k*rve është maloku qenef salm*t njeri fundërrin një urin e qelbur një qen i ngordhur. Pty rac pise gocën kur* hunderja e djali b*th q*r bëri fmi me kushurirën e vet pty rac b*starde.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me fishekzjarrë, valle e këngë, Kroacia hap urën e re që bashkon territorin e saj