Korrupsioni në PE, bashkëshorti Eva Kailit mund të ketë sinjalizuar babain e eurodeputetes që të arratiset me 600 mijë euro ‘cash’

Korrupsioni në PE, bashkëshorti Eva Kailit mund të ketë sinjalizuar babain e eurodeputetes që të arratiset me 600 mijë euro ‘cash’

Eurodeputetja, Eva Kaili dhe bashkëshorti i saj

Bashkëshorti i eurodepuetes, Eva Kaili ka folur për shumë orë mbi pyetjet e bëra nga hetuesit belgë sa i takon akuzave për korrupsion nga Katari. Sipas mediave italiane, dëshmia e tij mund të bëjë që autoritetet të shtrijnë më tej hetimet ndaj personave të tjerë. Prej dy ditësh, Francesco Giorgi është marrë në pyetje dhe mësohet se gjatë deklaratës së tij, ai ka lënë të kuptohet se e kishte lajmëruar më para babain e eurodeputetes, Eva Kailit që ky i fundit të largohej nga hoteli ku po qëndronte, duke marrë me vete edhe 600 mijë euro dhe më shumë se 50 fatura.

Në njoftimin e bërë nga zyrtarët që po merren me hetimin, bëhet me dije se dëshmia e tij do të ndihmojë për të vërtetuar atë që është mbledhur deri më tani.


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Grabiti banesën e ministres në Kosovë, arrestohet një 33-vjeçare

Grabiti banesën e ministres në Kosovë, arrestohet një 33-vjeçare