Akuzat për krime lufte/ Seanca e radhës për Thaçin, Krasniqin, Veselin dhe Selimin nga mesi i dhjetorit

Akuzat për krime lufte/ Seanca e radhës për Thaçin, Krasniqin, Veselin dhe Selimin nga mesi i dhjetorit

Seanca e radhës rreth ecurisë së çështjes pritet të mbahet mesin e muajit dhjetor.

“Nga mesi i dhjetorit mund të bëjmë një seancë të tillë, nuk mund të paragjykoj mbajtjen e seancës për liri me kusht…Nga mesi i dhjetorit është e arsyeshme dhe e përshtatshme, përveç aplikimit që do të bëhet për lirim të përkohshëm”, tha Gjykatësi.


Lajmi kryesor:

Akuzat për krime lufte ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit/ Prokuroria: Kemi 1500 prova dhe 153 dëshmitarë! Gjykimi të nisë në verën e 2021! Avokatët: Duam më shumë kohë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë