Akuzat për përfshirje në rryshfet me Katarin, Parlamenti Europian shkarkon me shumicë të gjerë nënkryetaren Eva Kaili

Akuzat për përfshirje në rryshfet me Katarin, Parlamenti Europian shkarkon me shumicë të gjerë nënkryetaren Eva Kaili

Eurodeputetja greke Eva Kaili ka mohuar se është përfshirë në skandalin e marrjes ryshfet nga Katari, shteti mikpritës të Kupës së Botës në Parlamentin Evropian.

Ajo është një nga katër të dyshuarit e akuzuar, pasi hetuesit belgë gjetën shuma të mëdha parash në shtëpi dhe një valixhe.

Eurodeputetët kanë votuar 625 pro dhe 1 kundër për t'i hequr Kailit postin e nënkryetares së Parlamentit Europian, një nga 14 nënkryetarët e tij.


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Nedim Bajrami: E dinim forcën e tyre, japim maksimunim me Kroacinë

Nedim Bajrami: E dinim forcën e tyre, japim maksimunim me Kroacinë