Akuzat për përfshirje në rryshfet me Katarin, Parlamenti Europian shkarkon me shumicë të gjerë nënkryetaren Eva Kaili

Akuzat për përfshirje në rryshfet me Katarin, Parlamenti Europian shkarkon me shumicë të gjerë nënkryetaren Eva Kaili

Eurodeputetja greke Eva Kaili ka mohuar se është përfshirë në skandalin e marrjes ryshfet nga Katari, shteti mikpritës të Kupës së Botës në Parlamentin Evropian.

Ajo është një nga katër të dyshuarit e akuzuar, pasi hetuesit belgë gjetën shuma të mëdha parash në shtëpi dhe një valixhe.

Eurodeputetët kanë votuar 625 pro dhe 1 kundër për t'i hequr Kailit postin e nënkryetares së Parlamentit Europian, një nga 14 nënkryetarët e tij.


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja