Akuzohet për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, arrestohet 38-vjeçari në Korçë

Akuzohet për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, arrestohet 38-vjeçari në Korçë

Foto ilustruese

Një 38-vjeçar është vënë në pranga nga policia Korçe, pasi është përfshirë në prodhimin dhe shitjen e lendeve narkotike.

Ndaj 38-vjeçarit me iniciale O. H., u vendos arrest me burg, për prodhimin dhe shitjen në bashkëpunim të lëndëve narkotike.

Gjithashtu në pranga janë vënë edhe 2 persona të tjerë për vepra të ndryshme penale.

Blutë e Pogradecit ndaluan një 50-vjeçar, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec, pasi dyshohet se më datë 03.05.2023, së bashku me një person tjetër, i cili tashmë është i arrestuar, ka ndihmuar kundrejt pagesës, një të mitur, që të kalonte ilegalisht kufirin me Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa një 48-vjeçar është vënë në pranga pasi dyshohet se ka kundërshtuar me dhunë, një punonjës policie, në momentin e ndërhyrjes për të neutralizuar një konflikt midis tij dhe fqinjit të tij.

Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për dy persona.

M. B., 35 vjeç, banues në fshatin Guras, Pogradec, pasi dyshohet se ka hyrë në oborrin e banesës së një 52-vjeçari, pa pëlqimin e tij, dhe se për motive të dobëta, e ka kanosur atë, me fjalë;

E. F., 23 vjeç, banues në Pogradec, pasi dyshohet se ka hyrë në oborrin e banesës së një 48-vjeçareje, pa pëlqimin e saj, dhe se për motive të dobëta, e ka kanosur atë, me fjalë.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sveçla: Kemi dyshime për përfshirjen e Rusisë në sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë

Sveçla: Kemi dyshime për përfshirjen e Rusisë në sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë