Lufta/ Shpërthim në Shën Petersburg, vdes blogeri i njohur ushtarak Tatarsky, klientja i dha statujën me 200 gram tritol! 25 të plagosur

Blogeri i njohur ushtarak rus, Vladen Tatarsky është vrarë në një shpërthim në Shën Petersburg në një lokal që dikur ishte në pronësi të oligarkut rus Yevgeny Viktorovich Prigozhin, i cili mban nofkën "kuzhinieri i Putinit" dhe është themeluesi i grupit mercenar Wagner. 25 persona janë plagosur, 6 në gjendje të rëndë.

Lokali njihet për mitingjet e "ushtarëve dixhitalë" të Moskës, të cilët punojnë në rrjetet sociale për të mbështetur atë që Kremlini e quan një "operacion special ushtarak" në Ukrainë. Sipas mediave lokale, lënda plasëse është futur nga një prej klientëve të lokalit. Një grua thuhet se i dha blogerit ushtarak një statujë me 200 gram tritol që shpërtheu. Në rrjete sociale janë publikuar pamjet që tregojnë momentin kur shpërtheu tritoli.

Nuk është ende e qartë se kush ishte përgjegjës për shpërthimin, ndërsa autoritetet ruse kanë nisur hetimet. Vladlen Tatarsky (emri i vërtetë Maxim Fomin) ishte një mbështetës i luftës së Rusisë në Ukrainë.

Ndërkohë Mitropoliti Pavlo Lebid i Kishës Ortodokse Ukrainase të Patriarkanës së Moskës në Kiev është vënë në pranga pasi akuzohet për spiunazh. SBU ukrainas, shërbimet e sigurisë së Presidentit Volodymyr Zelensky thonë se ka prova të forta për këtë akuzë që rëndon ndaj Lebid.

Pavlo Lebid është famullitar i manastirit të shpellave në Kiev që nga viti 1994 dhe ish-deputet i partisë pro-ruse të Rajoneve. Lebid, i cilësuar si "Pasha Mercedes"  nga kundërshtarët e tij sepse ai udhëton vetëm me makina luksoze, është një personazh i diskutueshëm. Është rreshtuar kundër operacioneve ukrainase në Donbass që nga viti 2014, kundërshtar i lëvizjes Euromaidan dhe studentët që morën pjesë në të, armik i betuar i kryetarit të bashkisë së Kievit Vitaly Klitschko dhe gazetarëve në përgjithësi (ai i sulmoi disa herë, duke i thyer gjymtyrët dhe duke i mallkuar), në vitin 2021 me këmbënguljen e tij ai nuk dorëzoi në polici një vrasës serial që kishte vrarë 52 persona, gati të dorëzohej në polici pasi të rrëfehej. Në vitin 2019, mbi të gjitha, Lebid deklaroi publikisht se Krimea nuk është pjesë e Ukrainës.

SBU thotë se ka mbledhur prova të forta në lidhje me përfshirjen e metropolit. Në veçanti, u vërtetua se në fjalimet e tij publike ai vazhdimisht ofendoi ndjenjat fetare të ukrainasve, poshtëroi pikëpamjet e besimtarëve të besimeve të tjera dhe u përpoq të krijonte qëndrime armiqësore ndaj tyre, si dhe bëri deklarata që justifikonin ose mohonin veprimet e Rusisë. SBU ka publikuar edhe fragmente të bisedave personale të mitropolitit, të cilat konfirmojnë akuzat e bëra kundër tij. Në një nga bisedat e publikuara ishte gëzimi që shprehte për pushtimin e Khersonit, duke përcaktuar atë të Federatës Ruse "një luftë midis Amerikës dhe Rusisë deri në ukrainasin e fundit".

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se është e lehtë të kuptosh pse "Pasha Mercedes" aktualisht nuk po gëzon shumë simpati në Ukrainë, pavarësisht se sot u përpoq që të tërhiqte mbrapsht deklaratat e tij për Moskën duke thënë se ka qenë gjithmonë kundër pushtimit të Ukrainës. Është po aq e lehtë të kuptosh pse sot në rrjetet sociale u përhap ironia për Pavel-in për shallin që mbante në momentin e arrestimit.

“Asgjë e çuditshme, vetëm Pasha Mercedes mund të dal me një shall Louis Vuitton”, shkruajnë ato.  

“Ky klloun më në fund do të përfundojë në burg”, shkruan një komentues pro-ukrainas në Twitter.

Ndërkohë që mediat kanë shkruar sot për një plan të Ukrainës për të marrë Krimene, që përfëshirn në veçanti dy hapa: heqjen e urës së Kerçit (një simbol i aneksimit, e cila u shemb pjesërisht në tetor për shkak të shpërthimit të një kamioni me bombë) dhe kufizimin e të drejtave të pro-rusëve dhe bashkëpunëtorëve. Kjo u raportua nga Rbc-Ukraine duke cituar sekretarin e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kievit Oleksiy Danilov.

Sipas sekretarit, ka 12 hapa të rëndësishëm në planin ukrainas për të rimarrë Krimenë. Plani përfshin e urës së Kerçit (një simbol i aneksimit, e cila u shemb pjesërisht në tetor për shkak të shpërthimit të një kamioni me bombë) Sipas autoriteteve ukrainase janë 12 hapa të rëndësishëm në planin për të rimarrë Krimenë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:50
Kush është ushtari rus që u vra nga shpërthimi i tritolit në Shën Petersburg, thirrjet kundër Ukrainës: Do t'i vrasim të gjithë

1680468873_1680468827image4G5Cgt1pmin800x800k9BDU3410788908003s4H656x492CorriereWebSezioni.png

Emri i vërtetë i Vladlen Tatarsky, 40 vjeç, ishte Maxim Fomin, viktima e shpërthimit me tritol në Shën Petersburg. Ai është shumë i njohur në Telegram, ku llogaria e tij numëron 560,000 ndjekës. Tatarsky ishte mes qindra të pranishmëve në një ceremoni luksoze në Kremlin shtatorin e kaluar për të shpallur aneksimin nga Rusia të katër rajoneve pjesërisht të pushtuara të Ukrainës.

Me një përvojë të gjatë lufte në Donbass nga viti 2014 deri në vitin 2015, krahas separatistëve të Donetsk-ut, ai ishte bërë një nga blogerët më të ndjekur ushtarakë pro-Moskës. Agjencia Tass raporton se që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Tatarsky analizonte çdo ditë zhvillimet e operacionit dhe jepte këshilla.

Vitin e kaluar Tatarsky kishte publikuar një video të xhiruar brenda Kremlinit, në të cilën thoshte: “Do t'i mposhtim të gjithë, do t'i vrasim të gjithë, do t'i grabisim të gjithë . Ashtu siç na pëlqen”. Ndërkohë, Komiteti Hetimor Rus nisur hetimin për "vrasje të kryer në mënyrë përgjithësisht të rrezikshme".

Ora 22:35
Lufta/ Blinken: Rusia duhet të lirojë menjëherë dy amerikanët e ndaluar

1680467738_r.JPG

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken i kërkoi homologut rus, Sergey Lavrov, që të lirojë menjëherë një gazetar të gazetës “Wall Street Journal”, i cili u ndalua javën e kaluar, si dhe amerikanin Paul Whelan të burgosur që nga viti 2018. Kryediplomati amerikan zhvilloi një bisedë të rrallë telefonike me homologun rus që nga fillimi i luftës në Ukrainë, njoftoi të dielën Departamenti i Shtetit. Në bisedën telefonike me Ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov, kryediplomati Blinken shprehu shqetësimin e thellë për ndalimin nga Kremlini të gazetarit Evan Gershkovich nën akuzat për spiunazh, njofton Departamenti i Shtetit. Sekretari Blinken bëri thirrje për lirimin e tij të menjëhershëm. Shefi i diplomacisë amerikane i kërkoi Kremlinin lirimin e menjëhershëm edhe të amerikanit Paul Whelan, të arrestuar gabimisht, thuhet në deklaratë.

Ora 22:24
Kievi: Rusët kanë lënë disa pozicione në Donetsk

1680163065_65118381605.jpg

Ushtria ruse është detyruar të tërhiqet nga disa pozicione në drejtim të Donetskut, ku trupat ukrainase po krijojnë pozicione mbrojtëse: tha kreu i qendrës së shtypit të forcave ushtarake në Kiev, Aleksey Dmitrashkovsky, për TV publik ukrainas, cituar nga vendasit e mediave. “Armiku është tërhequr nga disa pozicione në drejtim të Donetskut”, tha ai, “po pëson humbje të konsiderueshme”.

Në të njëjtën kohë, inteligjenca ukrainase tregon për një grumbullim të pajisjeve ushtarake ruse në zonën e Verkhnetoretsky: "Kjo do të thotë se ata synojnë të nisin operacione më të fuqishme ushtarake në këtë drejtim".

Ora 20:25
Pamjet e shpërthimit me 200 gram tritol në Shën Petersburg, klientja i ofroi blogerit rus ‘dhuratën’ me lëndën plasëse

 

Ky është momenti i shpërthimit në lokalin e Shën Petersburgut ku humbi jetën blogeri rus Vladlen Tatarsky pasi u fut 200 gram tritol nga një kliente.

Fasada e godinës është dëmtuar ndërsa ende nuk ka një pretendim për një përgjegjës. Gjatë vitit të kaluar, Tatarsky kishte marrë pjesë gjithashtu në ngjarje në Kremlin. Në një rast ai kishte postuar një video ku thoshte “do të vrasim aq sa të duhet”.

Sipas rikonstruksioneve të para nga mediat ruse, blogeri ishte në kafene për një takim me publikun kur një grua i ofroi një kuti dhuratë që përmbante një statujë por që brenda kishte sasinë e tritolit.

Restoranti dikur i përkiste Yevgeny Prigozhin, me nofkën "kuzhinieri i Putinit", themeluesi i grupit mercenar Wagner.

Tatarsky, 40 vjeç, kishte një përvojë të gjatë lufte në Donbass nga 2014 deri në 2015 së bashku me separatistët e Donetsk. Më pas ai ishte bërë një nga blogerët ushtarakë më të ndjekur pro-Moskës, duke menaxhuar një kanal Telegram të ndjekur nga 560,000 përdorues në të cilin ai rrëfente ecurinë e konfliktit në Ukrainë. 

Ora 20:04
Shpërthim me bombë në Shën Petersburg, vdes blogeri ushtarak rus! 16 të plagosur

1680458693_skynewsrussiastpetersburg6108553.jpg

Një shpërthim me bombë është regjistruar në një lokal në Shën Petersburg ku ka vdekur blogeri i njohur ushtarak rus.

Blogeri i njohur ushtarak rus, Vladen Tatarsky, i lindur Maksim Fomin, u vra në një shpërthim në lokalin e tij në Shën Petersburg. Gjashtëmbëdhjetë persona u plagosën. Lokali është i njohur për mitingjet e "ushtarëve dixhitalë" të Moskës, të cilët punojnë në mediat sociale për të mbështetur atë që Kremlini e quan një "operacion special ushtarak" në Ukrainë.

Sipas mediave vendase, shpërthimi në lokalin e Shën Petersburgut, ku humbi jetën blogerin e njohur Vladlen Tatarsky, është shkaktuar nga një “lëndë plasëse” e futur nga një prej klientëve të lokalit.  Mediat lokale nuk bëjnë ende askënd përgjegjës.

Gjatë vitit të kaluar, Tatarsky mori pjesë pjesë gjithashtu në ngjarjet e Kremlinit. Në një rast ai kishte postuar një video ku thoshte “do të vrasim aq sa duhet”.

Ora 17:33
Zelensky: Presidenca e Moskës në OKB tregon se është institucion i dështuar

1680378637_zelensky.JPG

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky tha se presidenca e Federatës Ruse në Këshillin e Sigurimit të OKB-së që fillon sot tregon "dështim të plotë të institucioneve të tilla". UNIAN e kthen atë. “Sot një shtet terrorist ka filluar të kryesojë Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Dje ushtria ruse vrau një tjetër fëmijë ukrainas, një foshnjë pesë muajshe”, ndërsa vazhdon të bombardojë çdo ditë me “qindra fishekë artilerie”, shtoi lideri i Kievit në video-mesazhin e tij të zakonshëm të mbrëmjes.

Ora 15:37
Ukraina zotohet: Nëse rimarrim Krimenë, do çmontojmë urën që e bashkon me Rusinë

1680442841_Capture.JPG

Ura rrugore dhe hekurudhore e Kerchit, një simbol i urryer i pushtimit të gadishullit jugor të Ukrainës është paralajmëruar se do të çmontohet nga Ukraina nëse do të rimarrë gadishullin e Krimesë.

Ura prej 12 miljesh, më e madhja në Evropë është e vetmja urë lidhëse mes Rusisë dhe Krimesë, e cila u dëmtua nga një kamion bombë në tetor, megjithëse Ukraina nuk mori përgjegjësinë.

Rusia që atëherë ka riparuar urën dhe ka rivendosur rrjedhën e furnizimeve ushtarake në Krime, për të treguar se kjo urë dhe gadishulli i Krimesë kanë qenë historikisht pjesë e pandarë e Rusisë.

Ukrainasit që kanë punuar për administratën e emëruar nga Moska mund të ndiqen penalisht, tha sekretari i këshillit të sigurisë kombëtare dhe mbrojtjes të Ukrainës.Qytetarët rusë që u shpërngulën nw  Krime pas vitit 2014 do të dëboheshin në planet e publikuara ndërsa ushtria përgatitet për një kundërofensivë pranverore.

Në përgjigje, kreu i Sevastopolit i emëruar nga Moska, Mikhail Razvozhayev, tha: "Do të ishte e gabuar të trajtoheshin seriozisht komentet e njerëzve të sëmurë.

Ai i tha agjencisë shtetërore ruse të lajmeve Tass: "Ata duhet të kurohen, dhe kjo është ajo që ushtria jonë po bën tani".

Kerchi nuki ka vetëm një simbolike të rëndësishme për Rusinë por shërben edhe si pikë logjistike për të furnizuar forcat ruse në Krime dhe në Ukrainën jugore të pushtuar nga Rusia.

Si një dëshmi e aneksimit rus të Krimesë në vitin 2014, Rusia e konsideron pjesë të sajën duke u shprehur se ata kanë qenë të  bashkuara gjithmonë.

Ora 13:29
Ushtria ukrainase nxjerr bilancin tragjik: 175 mijë të vdekur nga pushtimi rus

Numri i viktimave që ka pësuar Rusia deri më tani i afrohet një shifre të frikshme, rreth 175,000 viktima raportohen se kanë vdekur nga lufta Ruse.

Këto shifra u njoftuan nga ushtria e Ukrainës referuar trupave të vrarë deri më tani nga lufta. Rusia përgjegjese nuk jep përditësime dhe njoftime për numrin e të vdekurve dhe të plagosurve pasi dyshohet se shifrat janë më të larta se kaq.

Sipas ushtrisë ukrainase, 560 persona të tjerë që luftonin për Rusinë janë vrarë në 24 orët e fundit.Ajo e çon totalin e pretenduar në 174,500. Shifra nuk mund të verifikohet dhe është shumë më e lartë se shifrat e cituara nga Rusia.

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha sot se Rusia kishte pësuar "deri në 200,000 viktima" - por kjo përfshin trupat e vrarë dhe të plagosur.

Dy tanke të tjera dhe pesë transportues të tjerë të blinduar të personelit u shkatërruan gjithashtu gjatë ditës së kaluar, sipas Shtabit të Përgjithshëm të Ukrainës.

Ajo merr totalet përkatëse në 3,618 dhe 6,986 që nga fillimi i luftës.

 

Ora 13:10
Arrestimi i Mitropolitit pro rus të Kievit, reagon Medvedev: Zelensky do të gjykohet nga Zoti

1679307294_140122184610amandmitrymedvedev.jpg

 ‘Numri dy’ i Këshillit të Sigurimit rus dhe presidenti i “Rusisë së Bashkuar”, Dmitry Medvedev, është i sigurt se presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do të duhet të përgjigjet para Zotit për veprimet e tij kundër manastirit të Shpellave të Kievlës. Ky ishte reagimi i tij pas arrestimit të Mitropolitit.

"Jam i sigurt se (Zelensky dhe pasuesit e tij) do të dalin jo vetëm para gjykimit të Zotit, por mbi të gjitha para gjykimit të Tij", atij të Zotit. "Dhe se ata do të ndëshkohen për gjithçka që kanë bërë".

Ora 13:08
Bombarduesit rusë terrorizojnë civilët Ukrainas

1678620868_Screenshot1.jpg

Lufta në Ukrainë ka shkaktuar jo pak viktima dhe pasoja te civilët në Ukrainën jugore , të cilët gjithnjë e më shumë përjetojnë tërrorin, frikiën dhe pasigurinë për jetën nga bombardimet ruse.

Cdo ditë populli Ukrainas përballet me sulme të njëpasnjëshme, tmerruese dhe shokuese për civilët, të cilët prej kohësh përballen me një realitet të pazakontë.Por situata për UKrainasit në jug të vendit është shqetësuese pasi Rusët po “terrorizojnë” gjithnjë e më shumë popullsinë civile  me bombardime të njëpasnjëshme.

Forcat mbrojtëse në jug të UKrainës kanë bërë më dije se Rusia po dërgon luftëtarë Su-35 për të sulmuar zonat e rajonit Kherson ku mbrojtja ajrore e Ukrainës është zhdukur.

Ndryshimi i taktikave vjen pasi Ukraina e bëri të vështirë për ushtarët rusë në terren gjetjen e pozicioneve të qitjes.

"Kjo është një metodë e terrorizmit," tha sekretarja e shtypit Natalya Gumenyuk.

 

Ora 09:25
Plani i Ukrainës për të çliruar Krimenë, shembje të urës së Kerçit

1680420441_urakrime.jpg

Plani i Ukrainës për të çliruar Krimenë e pushtuar nga Rusia përfshin në veçanti dy hapa: heqjen e urës së Kerçit (një simbol i aneksimit, e cila u shemb pjesërisht në tetor për shkak të shpërthimit të një kamioni me bombë) dhe kufizimin e të drejtave të pro-rusëve dhe bashkëpunëtorëve. Kjo u raportua nga Rbc-Ukraine duke cituar sekretarin e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kievit Oleksiy Danilov.

Sipas sekretarit, ka 12 hapa të rëndësishëm në planin ukrainas për të rimarrë Krimenë.

Ora 08:53
Rusia fillon rekrutimin e afro 150 mijë ushtarëve të rinj

Përmes një dekreti të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, të shtunën ka filluar rekrutimi i rregullt pranveror i ushtarëve të rinj, sipas raportimeve të mediumit rus RBK. Vladimir Tsimlyansky, kundëradmiral i Shtabit të Përgjithshëm, ka thënë se këtë herë janë thirrur 147 mijë nga gjithsej 700 mijë personat që ishin të kualifikuar. Kjo fushatë do të zgjasë deri më 15 korrik. Por, ai ka theksuar se asnjëri nga këta të rekrutuar nuk do të shkonte për të luftuar në vijën e frontit në Ukrainë. Burrat rusë të moshës nga 18 deri në 27 vjeç duhet ta kryejnë të paktën një vit në shërbim ushtarak.

Tsimlyansky tha të premten se thirrjet nga zyrat ushtarake të distriktit do të dërgoheshin për herë të parë edhe në formë elektronike. Njoftimet tradicionalisht shpërndaheshin me postë dhe do të vazhdojnë të shpërndahen në ato raste ku dorëzimi elektronik nuk është i mundur.

Në 13 muaj që kur presidenti rus, Vladimir Putin, nisi luftën në Ukrainë, forcat ruse kanë pësuar, siç thonë zyrtarët perëndimorë, viktima në përmasa “katastrofale”. Sipas vlerësimeve të fundit të Departamentit amerikan të Shtetit, numri i ushtarëve të vrarë apo të plagosur është afër 200.000. Sa i përket Ukrainës, që në mënyrë strikte ka mbajtur të fshehur numrin e humbjeve, Kievi mund të ketë regjistruar të paktën 120.000 viktima, ka raportuar Washington Post.

Por, Rusia e përballur me dështime të vazhdueshme në fushëbetejë, qe dy herë është duke zhvilluar fushata për rekrutimin e burrave për të luftuar. Në shtatorin e vitit 2022, Putin tronditi shumë rusë kur njoftoi për mobilizimin e rezervistëve dhe ushtarakëve të tjerë, duke synuar mobilizimin e 300.000 personave. Të paktën 42 rajone të shtetit tani po thërrasin burrat që janë në moshë për luftë, sipas avokatit për të drejtat e njeriut, Pavel Chikov./ REL

B.K./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Artan: 03/04/2023 00:40

  Si tha pllaton Bubuqi: U pastrua qyteti edhe nga nje bajge.

  Përgjigju
 • usgtaraku ne prag te pensionit: 02/04/2023 21:27

  shqiperia duhet te armatoset me tanke,,,800 cope,,,artileri tokesore dhe ajrore,1000 cope,, avione f-16,,100 cope,,,helikoptere,100 cope,,,,raketa,,automatike,,municione....anije 50 cope,,kryqezor 5 cope dhe nendetese 6 cope....etj....nuk i dihet si vijne punet...

  Përgjigju
  • Arbërori: 03/04/2023 02:13

   Edvin shkjaun shqipfolës do e mbron serbia fashiste , sepse Edvin tradhtari e ka dhë Durrësin , Vloren dhe Saranden nën serbi. Prandaj ky tradhtar shqipfolës vetëm vjedh e shet toka Shqiptare sepse vet ështé gjakë i ndyer Rusi…

  • Neni 5: 03/04/2023 00:10

   Puna vjen tek neni5.

  • Altin: 02/04/2023 22:32

   Me çfarë t'i blesh?! Nuk kanë lënë kacidhe pa vjedhur nëpër skuta.

 • Loran: 02/04/2023 20:01

  Ore kta ukrainsat qekan megjithment terrorista

  Përgjigju
  • Biku: 02/04/2023 21:40

   Eh o loran, ngele duke bere tifozllek per kriminelat. Si ne shqiperi si ne nivel ndërkombëtar

  • Gjergj: 02/04/2023 21:06

   Terrorizèm, èshtè ajo qè bèn Rusia dhe kriminelèt e saj nè Ukrainè. Tè njèjtè janè edhe ata, qè mbèshtesin kètè krim shtetèror dhe propagandèn e saj. Heronj, janè ukrainasit, qè luftojnè si luanè pèr integritetin territorial tè shtetit tè tyre. Rusia, mendoi se gjithçka do "pèrtypet" shpejt dhe Putin do bènte Carin, qè riktheu Bashkimin Sovjetik. U gabua K(Cari). Nè fundin e kèsaj lufte, Ukraina do jetè simbol i rezistencès sè ndjenjès sè lirisè, ndèrsa Rusia, nuk èshtè e sigurtè nèse do egzistojè siç egziston sot. SLAVA UKRAINI. Shqiptarèt, mund tè mèsojnè nga ukrainasit. Prej tyre, mèson se çfarè duhet bèrè pèr tè qenè i lirè.

 • Arbërori: 02/04/2023 12:27

  Edvin shkjau shqipfolës ështé i njejti kalorës sllavorus si ky Spotnicks djallzor i arrestuar për spiunazh

  Përgjigju
  • Tani: 02/04/2023 21:20

   O gje e trash ruaj mor lopen cte duhen komentet idiot ,ke mesu dy fjal shqip dhe shkruan pa lidhje, dukesh qe je rrace e poshter serbokosovar.

 • Toni: 02/04/2023 09:16

  Normal se e kan arrestu se doi ndrrojn kok per kok me gazetarin Amerikan ????????

  Përgjigju
  • A. N.: 02/04/2023 10:16

   Kjo spiunja e armatosur me sprajt qe kemi kapur ne sic duket nuk vleka fare per kembime

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar