Akuzohet se përfitoi 3.7 mln euro nga Inceneratori i Elbasanit, Lefter Koka kërkon lirinë në Apel: Nuk jam i rrezikshëm

Akuzohet se përfitoi 3.7 mln euro nga Inceneratori i Elbasanit, Lefter Koka kërkon lirinë në Apel: Nuk jam i rrezikshëm

Lefter Koka

Akuzohet se përfitoi 3.7 mln euro nga Inceneratori i Elbasanit, Lefter Koka kërkon lirinë në Apel. SPAK e akuzon Lefter Kokën për shpërdorim të detyrës, pastrim të parave dhe korrupsion

"Më lironi, s’kam shkelur asnjë ligj, s’jam i rrezikshëm dhe nuk i shmangem hetimit", thuhet në kërkesën e tij. 

SPAK prangosi ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka për dosjen e shumëpërfolur, atë të inceneratorit në Elbasan. SPAK e akuzon Lefter Kokën për shpërdorim të detyrës, pastrim të parave dhe korrupsion, tre akuza të rënda me të cilat ish-ministri tashmë do nisë betejën e tij me drejtësinë, teksa janë sekuestruar edhe kompanitë "Albtek Energy”, pra inceneratori i Elbasanit, “Integrated Technology Services” si edhe aksionet e Kokës në “Kantinën e Pijeve Gjergj Kastrioti Skenderbeu”. Nga ana tjetër, janë shpallur në kërkim edhe Stela Gugalli, e cila në sistemin TIMS rezulton se është jashtë shtetit si dhe Klodian Zoto.

K.T./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 24/12/2021 23:04

  Mir e ka me i rrezikshem eshte brenda per qeverin.

  Përgjigju
 • Vlora: 24/12/2021 17:18

  Po je burre I mire ti...ptu..rrace e keqe katunari...

  Përgjigju
 • Pjeter: 24/12/2021 15:56

  Ky thote qe nuk jam i rrezikshem? Varet se sa e si e konceoton Lefteri rrezikshmerine e nje Hajdudi per te qene i lire!!!! Eshte me interes ta pyesesh Lefterinse kur duhet te qendroje nje hajdut ne burg,ku vjedh miliona eurosh nga xhepat varfanjake te shqiptareve apo vetem kur korrupton ndonje polic qarkullimi????!!!!!!

  Përgjigju
 • Loni: 24/12/2021 14:55

  Ato te tjeret crane e si hyri gjemb ne kembe me ty e nisem ato mostra te drejtesise...

  Përgjigju
 • Loni: 24/12/2021 14:54

  E ke vonuar mundesisht edhe demshperblim per prishje te imazhit publik...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Gjykata e Durrësit në kolaps, zvarriten gjyqet! Çera: 11 gjyqtarë kanë mbi 5 mijë dosje. Godina e rrënuar, nuk ofron siguri!

Gjykata e Durrësit në kolaps, zvarriten gjyqet! Çera: 11 gjyqtarë kanë mbi 5 mijë dosje. Godina e rrënuar, nuk ofron siguri!