'Akuzoni Edi Ramën për çdo gjë që ndodh në faqen e dheut', Spiropali: Lutemi për avokat Mëngjesin, shërim të shpejtë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ripërsëriti pyetjen ndaj opozitës se: Kush jeni? Të njëjtën pyetje që bëri dhe një seancë më parë teksa diskutohej për Komisionin e Posaçëm Antikorrupsion të propozuar nga PS.

Nga ana tjetër ajo solli në vëmendje ngjarjen e djeshme ku u dhunua avokati Sokol Mëngjesi. Spiropali vuri theksin se opozita dhe Berisha akuzuan Edi Ramën për dhunën ndaj avokat Mëngjesit para se policia të zbardhte ngjarjen.

'Jeni po ju që akuzoni me të parën kundërshtarin politik Edi Ramën për çdo gjë që ndodh në faqen e dheut. Siç ishte rasti dje me zotin Mëngjesi që i identifikoi policia. Para se të prisnit hetimin e policisë ju shpallët fajtorin, Edi Ramën. Ata që shpallin fajtorin nuk kanë decensën më minimale të kërkojnë falje. Shërim të shpejtë zotit Mëngjesi dhe lutemi për të.', tha Spiropali.

Sulm ndaj avokatit Mëngjesi, Balla në Kuvend: Berisha blof, siç e bëri me vrasjen e Azem Hajdarit, e përdorni politikisht

G.K/r.k./Shqiptarja.com

Censi 2023, popullsia u tkurr me 419 mijë në 12 vite, cili është shkaku?

×

Euro 2024/ Danimarka 'mbytet' në rebeshin e Dortmundit, Gjermania e mund 2-0 dhe merr biletën për në çerekfinale! Rrufeja ndërpreu ndeshjen për 24 minuta