Alarm për bombë në avionin drejt Britanisë, piloti bën ulje emergjente në Pragë

Alarm për bombë në avionin drejt Britanisë, piloti bën ulje emergjente në Pragë

Një avion i kompanisë ajrore ‘Easy Jet’ i cili po udhëtonte drejt Britanisë ka devijuar në Pragë pas një alarmi për një ‘bombë të mundshme’ në bord.

Fluturimi 6276  po fluturonte nga Kraków në Poloni për në Bristol të dielën, kur piloti u detyrua të ndryshonte drejtimin e rrugës drejt kryeqytetit çek, raportojnë mediat e huaja.

Ulja emergjente u bë në orën 22:50 me orën lokale, sipas aeroportit të Pragës, raportojnë mediat e huaja.

Përmes një shkrimi në Tëitter kompania ajrore tha: “U raportua për një bombë të mundshme në bordin e një avioni. Të gjitha veprimet për të garantuar sigurinë e pasagjerëve dhe të gjithë trafikut ajror aktualisht po kryhen nga policia e Republikës Çeke”.

Policia çeke tha se ekspertët e saj të eksplozivëve ishin në vendngjarje dhe po hetonin pajisjen e raportuar. 

Por pas pak minutash, Aeroporti i Pragës njoftoi se në avion nuk u gjet asnjë objekt i rrezikshëm.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Kumbaro inspekton pikën kufitare në Kakavijë: Përmirësojmë shërbimin e pikave doganore

Kumbaro inspekton pikën kufitare në Kakavijë: Përmirësojmë shërbimin e pikave doganore