POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Alarm për bombë në zyrat e televizionit ANT1, evakuohet ndërtesa

Foto ilustruese

GREQI- Një telefonatë anonime në orën 19.55 lajmëroi shpërthimin e një bombe pranë stacionit televiziv ANT1, në Maroussi.

Të gjithë të pranishmit në ndërtesë po evakuohen, ndërsa policia dhe piroteknikët kanë mbërritur pranë zyrave të televizionit dhe kanë filluar punën për gjetjen e bombës.

Alarmi për bombë vjen 15 ditë pas një shpërthimi në televizionin SKAI group, i cili shkaktoi një dëm material të konsiderueshëm tek ndërtesa.

    ke.mu./b.ha.
    Komento