‘Albani është ai që i *** motrën Donaldi’, Beatrix Ramosaj i përgjigjet Albano Bogdos: Tregove injorancën tënde, masa ligjore po merren

‘Albani është ai që i *** motrën Donaldi’, Beatrix Ramosaj i përgjigjet Albano Bogdos: Tregove injorancën tënde, masa ligjore po merren

Albani, Beatrix dhe Albano Bogdo

Një ‘tymnajë’ e madhe nga showbizzi mes Albano Bogdos me protagoniste Beatrxi Ramosaj dhe vëllanë e saj Albanin ka nxitur reagime të shumta në rrjet.

Gjithçka nisi me një deklaratë denigruese të Albano Bodgos lidhur me eksperiencën e Beatrixit në BBV dhe marrëdhënies intime që ajo pati me Donald Veshajn. Në fakt, nuk ishte humori që e vuri aktorin e ‘Apartamentit 2xl’ ajo që bëri që shumë njerëz ta drejtojnë me gisht, por fjalori dhe gjuha denigruese që Bogdo përdori.

Por përtej asaj që komentuan të tjerë apo edhe dënuan të tjerë, një koment për t’i vënë ‘kapakun’ duket se e ka pasur edhe vetë këngëtarja Beatrix Ramosaj e cila shpreh keqardhje për cenimin e dinjitetit të grave në vendin tonë, por jo vetëm. Trixa shkruan se është pikërisht seksizmi i përdorur nga burrat shqiptarë që  dëmton jo vetëm atë si figurë publike por të gjitha gratë dhe vajzat.

“Ofendimet, cenimi i dinjitetit dhe moralit, e mbi te gjitha shpifjet nuk jane vese te cilat me karakterizojne. Por ndryshe nga une, zoteria Albano Bogdo i zoteroka keto vese dhe i shfaq ato gjithe krenari duke i fshehur nen petkun e "komedise satirike".

Por une doja t'i thoja qe me ato fjale denigruese dhe te paverteta nuk me ka lenduar mua, as vellain e as familjen time nese ky ka qene qellimi tij, sepse kemi vite e vite qe jetojne realitetin e hidhur te shoëbizit shqipetar e tashme jemi imun ndaj tij.

Me kete qendrim ti ke lenduar vajzat e grate shqiptare qe kerkojne inspirim e shprese ne Shqiperi! Ti me kete qe ben e mbyt ate dhe tregove dhe njehere injorancen e mashkullit shqiptar qe do te ngrej veten duke ulur femren!

Sa per kontributin tone ne muzike, zoterise ne fjale do t'i duhet te kthehet shume prapa ne kohe nese vertet do te analizoj nga fillimi se cfare arti i kemi dhene une dhe vellai im, Albani, muzikes shqipetare.

Ndersa per te tjerat, masa ligjore po merren.

P.S.

E vleresoj mbeshtetjen e jashtezakonshme qe me keni dhene mua dhe famijes time keto dite. Ju falenderoj te gjitheve!” – shkruan Beatrix Ramosaj.

Por çfarë tha Albano Bogdo që zemëroi rrjetin?

Teksa po ironizonte largimin nga muzika të Alban Ramosajt dhe Feros, Bogdo e prezantoi Albanin si ai tipi që i *** motrën Donaldi në Big Brother.

Nëpër komentet në rrjetet sociale, shumë e kanë kritikuar aktorin për batutën e tepruar që ai ka bërë në një emision televiziv, megjithëse ai në hapje të puntatës së parë tha se ky është emisioni i tij dhe thotë çfarë të dojë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xxx: 05/10/2023 06:21

  Po ky e di me kè fle nena e vet?Ky idiot qe nxirrte mamane e vet qe kishte idhull S.Berishen dhe jo babane e tij

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 04/10/2023 22:14

  E po kur kemi pseudoartist si trixpa me Vllane e saj apo ky albano kemi edhe kete nivel humori apo arti siq kemi edhe kso komente gati pa asnje vlere, e kam thane e po e them se kur dikush don te paraqitet artiste si trixa ne Big Brother dhe ska asnje vlere sepse ska mbaruar asnje shkolle arti por duke e ba veten gazi i botes dhe turperuar familjen e saj ateher qifti i kti albanos Ku siq shifet ska ndoj vler me shume se trixa ateher ske çfar thua veq mjer shqiptaret ne çdite kan ardhur, pastaj uroj qe te jeté i vertet lajmi se edhe i vllau i saj e paska lane muziken sepse e paska kuptuar se nuk eshte muzikant, skam par kurre qe dikush eshte ber artist vetem pse Di te ulurit dhe te shkelmoj si kuajt,e poashtu edhe ky albano ndoshta eshte mire ta kupton se nuk eshte aetist kur flet pisllaqe por artisti e ban çdo ke ta doje siq ishte Gzim Kruja, Zef Deda e shum te tjer, e ketu edhe televizioni ka pergjegjsi dhe mund te bej me shum, duke mos iu dhane hapsire pseudoartisteve te vet shpallen artist ose le ta organizoje nje program spécial per rrugaq dhe kurva sepse do kene mjaft audience,por ama JO qifti i vllau te trixes ta perfaqson kosoven ne festival kombetar dhene fund te ulurit pse nuk i japin vendin e pare, edhe pseudoartja trixi duhet ta mbylli gojen e JO te mundohet te paraqitet viktime sepse e ka pare e gjithe bota ne Big Brother Ku i dukej vetja zot, sikur te ishte aq lehte te bahesh artiste me pisllaqe moti moti vendi i par ishte shpallur i zanun.

  Përgjigju
 • Brendi: 04/10/2023 21:28

  Ky eshte po ai qe mburrej se kishte nxjerre jashte te dashuren? Eshte i mire si humorist po injorant ne nivel te frikshem

  Përgjigju
 • e drejta: 04/10/2023 09:40

  albano JE NJE RRUGAC PSEUDOKOMIK

  Përgjigju
 • Populli: 03/10/2023 23:16

  Dergojeni ne fshat te mbjelli grure..

  Përgjigju
 • elen: 03/10/2023 18:45

  te vrafte zoti madh albano idjoti qe ze ne goje nje vajze si trixa qe eshte si drite dielli.

  Përgjigju
 • Klaus: 03/10/2023 17:04

  Te verteten tha. Kujt i djeg le ta mbaje.

  Përgjigju
 • Mergimtari: 03/10/2023 16:42

  Me ato fjale,vertet Albano Bongo ka trekuar se sa pas ka mbetur ne kulturen e tij.Te qenit "artist"nuk te jep te drejten te fyesh te tjeret,aq me teper nje artiste femer.Nuk i duhet askujt se me ke fle njera apo tjetra.Edhe turpet s'kane te sosur.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vllaznia fiton pas nëntë vitesh në 'Niko Dovana', Teuta 'zhytet' në fundin e renditjes! 0-1 në Durrës

VIDEO/ Vllaznia fiton pas nëntë vitesh në 'Niko Dovana', Teuta 'zhytet' në fundin e renditjes! 0-1 në Durrës