Albin Kurti: Nesër ftesë LDK për një koalicion paszgjedhorë për krijimin e qeverisë së re

Sipas KQZ, vazhdon ende numërimi i votave. Deri tani kryesonë Lëvizja Vetëvendosja me 26.04% e ndjekur nga LDK me 24,97%. Në vendin e tretë renditet 21,07% dhe AAK+PSD me 11,57%.

Teksa Lëvizja Vetëvendosja ka nisur fitoren e bazuar në rezultatet paraprake, kreu i VV Albin Kurti ka deklaruar se nesër ai do ti bëjë ftesë LDK për një koalicion paszgjedhorë për krijimin e qeverisë së re.

“Unë si kryeministër i ri preferoj që qeveria e ardhshme të jetë stabile, e shoh partner LDK-në dhe sa më parë të fillojmë bisedimet për formimin e këtij koalicioni. Sonte s’do t’i thërras, por qysh nesër në mëngjes”, ka thënë Kurti për TV Dukagjinin


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Me fishekzjarrë, valle e këngë, Kroacia hap urën e re që bashkon territorin e saj