Albin Kurti reagon për ngjarjen në Gramsh: Ministria e Mbrojtjes e Kosovës, në kontakt me të Shqipërisë për zbardhjen e ngjarjes

Albin Kurti reagon për ngjarjen në Gramsh: Ministria e Mbrojtjes e Kosovës, në kontakt me të Shqipërisë për zbardhjen e ngjarjes

Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar pas incidentit në Uzinën ushtarake në Gramsh ku dy rusë e një ukrainas sulmuan dy ushtarë pasi tentuan të futen me forcë në uzinë.

Kurti në emër të Qeverisë së Kosovës dënoi incidentin dhe bëri me dije se Ministria e Mbrojtjes e Kosovës është në kontakt me atë të Shqipërisë për të zbardhur sa më shpejt rrethanat e ngjarjes.

 “U dëshirojmë shërim të shpejtë dy ushtarakëve shqiptarë të lënduar nga sulmi me sprej neoparalizues. Ministria jonë e Mbrojtjes, është në kontakt me Ministrinë e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë. Urojmë që hetimet që po vijojnë nga autoritetet e Shqipërisë të zbardhin sa më shpejtë rrethanat e ngjarjes”, thuhet në njoftimin nga Zyra e Kryeministrit.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj ushtarëve në Gramsh, në makinën e rusëve u gjetën 2 dronë, aparate fotografikë dhe harta! Zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj tyre


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Përdorimi i monedhsës europiane në vend të Lekut, Çoçoli: Bizneset mos të pranojnë Euro, ndryshe të gjobiten

Përdorimi i monedhsës europiane në vend të Lekut, Çoçoli: Bizneset mos të pranojnë Euro, ndryshe të gjobiten