Aleatët e Bashës: Ramën do të largojmë me protesta, jemi në fazën e fundit

‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Lezhës.

Aleatët e Partisë Demokratike, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, kreu i PDK-së Nard Ndoka, kreu i PR-së Fatmir Mediu, kreu i PBDNJ Vangjel Dule dhe kreu i PAA-së Agron Duka, kanë zhvilluar një bashkëbisedim mbi situatën në vend me strukturat dhe simpatizantët e partive që drejtojnë.


Krerët e partive opozitare, me qëndrimin e unifikuar për zgjedhje të lira dhe të ndershme, kanë renditur disa arsye pse kërkojnë largimin e Edi Ramës. "Ramën do të largojmë me protesta, jemi në fazën përfundimtare të aksionit politik" tha Ndoka.

Në këtë takim ishte i pranishëm dhe kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj i cili garantoj mbështetjen e tij maksimale për aksionin opozitar.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • VANGJUSHI FANIJE BLETËS: 23/05/2019 08:24

  O Z O T shikoni se çfar fytyre ka supergomari nard vesh gjat ndoka. A mundet një idjot i till të lihet të meret me politik. Pu pu pu pu çfar store ka në Shqipri nard veshgjat ndoka POLITIKAN. PU PU PU PU PIK E ZEZ.

  Përgjigju
 • Emigranti: 22/05/2019 17:36

  Hahahahaha o perendi keta duhen lidhur. Po si ka mundesi qe genjejne me ke menyre dhe ata qe i ndjekin pas nuk i hedhin te gjithe ne lume.

  Përgjigju
 • tori: 22/05/2019 16:21

  Ne cilen pjese te fazes fundit jeni more kopuk…..Se shpejti edhe jashte sistemit politik.Sahati juaj nuk ju punon me.Bravo E.Rama

  Përgjigju
 • Levi: 22/05/2019 13:32

  Shikojani fytyren shikojani...pupupupu cfare gomari o perendi!

  Përgjigju
  • Arbëri: 22/05/2019 14:58

   Bravo !!!