Aleks Seitaj: Si nisi lufta ime me depresionin dhe bullizmin kur isha adoleshent, ndërsa sot ndiqem nga shumë adoleshent në rrjetet sociale

I ftuar në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli” në Report TV, me moderatore Androniki Kolka, ishte aktori i njohur i humorit Aleks Seitaj. Ai e nisi rrëfimin duke folur për fillimet e karrierës së tij dhe për faktin që nuk e kishte menduar kurrë se një ditë do të bëhej një personazh i dashur për publikun.

”Gjatë kohës që kam studiuar në Akademinë e Arteve, askush nuk do e besonte se unë një ditë do të bëhesha aktor humori” tha Aleksi në fillim të bisedës.

Në moshën 15-17 vjeç ai ka jetuar në Korcë, ndërsa ka studiuar fillimisht në Shkollën e mesme të gjuhëve të  huaja "Faik Konica", për gjuhën italiane. Pasi kaloi një gjendje të rënduar psikologjike, ai vendosi të niste rrugën e aktrimit, fillimisht si një pasion. Ndihej shumë i pakuptuar nga bashkëmoshatarët, e madje ata ushtronin bullizëm ndaj Aleksit. Nuk kishte asnjë mik apo mikeshë dhe gjatë gjithë kohës qëndronte vetëm. Pasi kuptoi veten dhe doli nga gjendja jo e mirë psikologjike, nisi të mësohej me fuqinë e duartrokitjeve në interpretimet e para si aktor. Më pas erdhi në Tiranë ku nisi Akademinë e Arteve për aktrim, konkurs që doli i pari. Erdhën dhe eksperiencat e para televizive dhe të aktrimit duke formuar tek djaloshi personalitetin e një adoleshenti që ia doli depresionit për të cilin dha dhe një mesazh për të gjithë të rinjtë.

”Njerëzit më kanë fiksuar me rolin e Vezires, një personazh shumë i dashur tashmë për publikun, sikurse të mamasë që flet me djalin e saj, personazhi i dytë që është pritur shumë mirë nga publiku” tha Aleksi në studion e “Rreze Dielli”.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas