Alibeaj në Komisionin Hetimor e 25 prillit: Boll punë e halle ka pasur PD, por ju ka kthyer përgjigje për pyetjet për strukturën e mbrojtjes së votës

 

Në përgjigje të mazhorancës që thanë se “nuk duhet ngritur stuhi në gotë”, Alibeaj tha se janë kaluar të gjitha afatet. Ai shtoi se PD i ka kthyer përgjigje pyetjeve të kërkuara nga mazhoranca mbi strukturën e ngritur nga opozita para zgjedhjeve.

“Afati ka qenë 5 ditor për shkak se Komisioni Hetimor zgjat vetë, 3 muaj, afat i cili duke marrë parasysh edhe rregullat për llogaritjen e afateve fillon të nesërmen e marrjes së vendimit, e marta, dita e djeshme ka qenë dita e fundit e afatit, madje ka pasur edhe 1 ditë tepër, mosgjetja e institucioni e një institucioni nuk është fare serioze. Në lojë është autoriteti i Kuvendit të republikës, institucioni numër 1 i Shqipërisë. Mungesë totale e respektit për ligjin, boll punë dhe halle ka pasur PD, por e gjeti kohën për t’u kthyer përgjigje. SPAK nuk kthen përgjigje, Drejtoria e Policisë, 11 inspektorate”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Komisioni për 25 prillin/ Alibeaj paralajmëron kallëzim në SPAK: Asnjë institucion nuk ka kthyer përgjigje! PS: S'është e qëllimshme, është informacion voluminoz


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Shmanget tragjedia në Dhërmi, shpëtohen nga mbytja në det mrekullisht çifti e ri çek dhe fëmijën e tyre