Altin Prenga dhe CARDO AI shpallen Sipërmarrësi dhe Startup-i i vitit 2020

Business Magazine Albania për të parin vit ndërmori nismën për të shpallur “Sipërmarrësin dhe Startup-in e vitit 2020”.

Një proces i cili nisi në fillim të muajit dhjetor 2020 me nominimet për të dyja kategoritë dhe më pas me hapjen e votimeve për startup-et dhe sipërmarrësit të cilët ishin më të nominuarit.

Lindi si ide pikërisht në këtë vit të vështirë, me dëshirën dhe synimin për të motivuar moralisht sipërmarrësit dhe startup-et.

Të dy fituesit do të jenë pjesë e kopertinës periodike të Business Magazine Albania, e cila do të hidhet në treg në Janar 2021 në version të printuar dhe online.

Fituesit u shpallën në Live ME dhe për vitin 2020 në kategoritë përkatëse janë:

  • Sipërmarrësi i viti 2020- Altin Prenga, themelues i Mrizi i Zanave
  • Startup-i i vitit 2020- CARDO AI 

“Any time is a good time to start a company.” –Ron Conway, Startup Investor / Marrë nga Bussines Magazine

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nëndrejtoresha e COVID 2, Bala: Për 1 vit e gjysmë 2500 shtrime! Më të prekur meshkujt, tetor-janar 2020 luftë brenda spitalit! Vera pa stres, s’do kemi më valë të madhe