Ambasada Amerikane do të vëzhgojë zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit

Ambasada Amerikane do të vëzhgojë zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit

AMbasada Amerikane në Tiranë

Ambasada Amerika do të ketë përfaqësues për të vëzhguar zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit, që do të zhvillohen në 6 bashki në vend. Kjo kërkesë e Ambasadës Amerikane u pranua sot nga KQ, pas një mbledhje në orën 13:00.

Zgjedhjet e pjesshme vendore do të zhvillohen në Vorë, Rrogozhinë, Lushnjë, Shkodër, Dibër dhe Durrës. KQZ-ja ka njoftuar 654,538 shtetas shqiptarë kanë të drejtë të marrin pjesë në votimet e pjesshme të 6 marsit. Janë 10,134 zgjedhës qe votojnë për herë të parë, ndërsa 135 shtetas nuk janë përfshirë në lista për shkak të dekriminalizimit. 941 është numri i qendrave të votimit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Kthjellim dhe temperatura në rënie, si parashikohet moti për sot

Kthjellim dhe temperatura në rënie, si parashikohet moti për sot