Ambasadori gjerman: Absurde të rrezikohet përshkallëzimi për shkak të targave

Ambasadori gjerman: Absurde të rrezikohet përshkallëzimi për shkak të targave

1669121005_Jorn.PNG

“E përsëris, është absurde që të rrezikohet përshkallëzimi i situatës për shkak të targave”, ka thënë ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde.

Ai shkroi në Twitter se është mirë që përfaqësuesi i posaçëm i BE-së, Mirosllav Lajçak, ka më shumë kohë që të punojë me palët për të gjetur një zgjidhje.


Lajmi kryesor:

Kurti pranon kërkesën e SHBA-së, shtyn me 48 orë gjobat për targat! Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen nesër në Bruksel


S.S/G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin