Listat e kandidatëve për deputetë/ Yuri Kim në Elbasan takim me Ballën dhe Bardhin! Kryemadhi: Folëm për fushatën elektorale

ELBASAN- Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka udhëtuar ditën e sotme drejt qytetit të Elbasanit. Fokusi i vizitës në këtë qytet janë zgjedhjet e 25 prillit, teksa ka zhvilluar takime me drejtuesit politikë të këtij qarku, ku fillimisht është takuar me drejtuesin politik të PS-së, Taulant Balla, më pas e Gazmend Bardhin e PD-së, me kryetaren e LSI dhe të parën në listë për Elbasanin, Monika Kryemadhi. 

Ndërkombëtarët, e në veçanti Kim, ka bërë thirrje të herëpashershme që emrat e kandidatëve për deputet të jenë me integritet, madje 3 ditë më parë diplomatja amerikane përcolli një mesazh të fortë duke thënë se do të jetë pikërisht hartimi i listave që do të vërtetetojë sa të përkushtuar janë liderët e partive politike për integrimin në BE.  

Përballja në qytetin e Elbasani është shumë e fortë, mes Taulant Ballës nga PS-së, Gazment Bardhit nga PD, Monika Kryemadhit nga LSI dhe Rudina Hajdarit nga partia "Nisma Thurje".

1615369835_KIM1.jpg

Ambasadorja Yuri Kim në Elbasan

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:40
Kim nis takimin me Hajdarin

 

Pasi ka takuar Taulant Ballën, Gazment Bardhin, Monika Kryemadhi, ambasadorja e SHBA-së, ka zhilluar një takim edhe me deputeten Rudina Hajdari.

 

Ora 12:55
Kryemadhi pas takimit me Kim: Folëm për fushatën elektorale! Kryeprokurori i Elbasanit në konflikt interesi, vëllai i tij i 3-ti në listën e PS

 

Kryetarja e LSI-së, në përfundim të takimit me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim tha se u diskutua për fushatën elektorale, e ndërsa tha se LSI synon që në qarkun e Elbasanit të marrë 4 mandate.

"Diskutuam për fushatën elektorale në të gjithë qarkun e Elbasant, ku ajo që ne diskutojmë ka rëndësi që t'i krijojmë shanse të gjithëve që të votojmë, të mos u ushtrohet presion qytetarëve dhe administratës për votën. Kryeprokurori i Elbasanit në konflikt interesi, vëllai i tij i 3-ti në listën e PS. Elbasani është qyteti më elitar sa i përket intelektualëve, forcës së gruas dhe rinisë, lista fituese e LSI i jep një shans të jashtëzakonshëm grave dhe vajzave për të qenë. Sa deputetë do marrim? Do luftojmë për të 4-tin, Rama ka Taluantin të 8 kështu që mos kini merak", tha Kryemadhi.

Ora 12:53
Kim nuk ka përfunduar takimin me Kryemadhin, Rudina Hajdari kthehet pas

 

Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari dhe njëkohësisht e para në listë për Elbasanin të "Nismës Thurje" është detyruar të kthehet pas. Kjo për shka se ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim nuk kishte përfunduar takimin me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin. Kim dhe Hajdari do të konsumojnë së bashku drekë.

Ora 12:05
Kryemadhi në Elbasan: S'është takim, është thjesht një kafe me Kim për relaks

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbërritur në Elbasan ku pritet që takohet më ambasadoren Yuri Kim. Ajo është shprehur se ky takim është "thjesht një kafe".

" Gjithë kjo pritje madhështore, (u drejtohet gazetarëve) mirë do ishte që të filmonit këta njerëzit që nuk kanë bukë të hanë, që i ka mbytur në taksa Edi Rama, sesa të na filmonit ne që hymë kafe në pushim. Po të kisha takim e bëja në Tiranë në zyrë. Pse Elbasani? Ka nevojë për pushim ambasadorja", tha Kryemadhi.

Ora 11:46
Kim në Elbasan përfundon takimin me Gazment Bardhin! Pritet të takohet me Kryemadhin

1615373219_Kim.JPG

Përfundon takimi i ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim me drejtuesin politik në PD Gazment Bardhin. 

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • BENI: 10/03/2021 23:58

    SHIFI FILXHANIN KIMIT MONA,,,SE NE ZGJEDHJE 1% DO MARRESH,,,OSE 2 DEPUTETE....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Deputetja e PD reagon ashpër ndaj Gjiknurit: Turp! Në Elbasan festohet 110 vjet pavarësi, me flamur lejla

Deputetja e PD reagon ashpër ndaj Gjiknurit: Turp! Në Elbasan festohet 110 vjet pavarësi, me flamur lejla