Amnistia penale, 15 të dënuar dhe të paraburgosur lirohen sot nga burgu i Fushë-Krujës

Amnistia penale, 15 të dënuar dhe të paraburgosur lirohen sot nga burgu i Fushë-Krujës

1713947997_burguifushekrujes.jpg

Burgu i Fushë Krujës

Në ambjentet e burgut të Fushë-Krujës janë 15 të dënuar dhe të paraburgosur qe lirohen sot duke përfituar nga amnistia.

Por duhet theksuar që ka një problematikë serioze e cila detyron dhjetra të burgosur të vijojnë dënimet edhe pse ligjërisht  përfitojne nga amnistia.

Konkretisht në burgun e Fushë-Krujës janë dhe 30 persona të tjerë që duhet të përfitonin nga amnistia, por e kanë të pamundur pasi nuk janë zbardhur vendimet nga ana e prokuroreve.

Nese këto të denuar apo përfitues nuk do lirohen sot ata do detyrohen që ti drejtohen gjykatave për të përfituar nga amnistia. Lirimet fillojnë në orën 13.


Lajmi kryesor:

Zbatohet Amnistia Penale! Hapen dyert e burgut për 780 të dënuar, ulje dënimi për 800 të tjerë! Manja: S'përfitoi asnjë zyrtar i lartë


Xh.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'