Amnistia Penale, ja drafti final, mori 110 vota dje në kuvend

Amnistia Penale, ja drafti final, mori 110 vota dje në kuvend

Shqiptarja.com dhe Report Tv siguron draftin final të amnistisë penale që u votua dje me 110 vota në Kuvend.

Drafti imiratuar në parlament u miratua me disa ndryshime. Nga të dhënat e fundit janë mbi 700 persona që do të lirohen në mënyrë të menjëhershme. Ndërkohë që do të përfitojnë 1200 persona të tjerë ulje dënimi’

Ligji do të dekretohet nga presidenti, dhe hyn në fuqi 15 ditë pas publikimit në Fletore Zyrtare. 

Ministri i Drejtësisë ka theksuar se se asnjë person i dënuar nga GJKKO apo i Apeli I GJKKO nuk përfiton nga aminstia.

Ministria e Drejtësisë tashmë ka nisur të hartojë dhe listën e personave që janë përfitues të kësaj amnistie. 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë)

 


Lajmi kryesor:

Amnistia penale/ Ministria e Drejtësisë: Po bëhet gati lista me emrat e përfituesve, ja 5 kategoritë


S.G/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Erjola Doçi feston ditëlindjen, merr urimin e veçantë nga personazhi i njohur në ”After Party-n” e “BBV”

VIDEO/ Erjola Doçi feston ditëlindjen, merr urimin e veçantë nga personazhi i njohur në ”After Party-n” e “BBV”