Ancelotti i kërkon Perez të largojë lojtarin nga Real Madridi

Ancelotti i kërkon Perez të largojë lojtarin nga Real Madridi

Florentino Perez dhe Carlo Ancelotti

Real Madrid kryeson La Ligën dhe këtë sezon objektivi është të kalojë në finalen e Champions League dhe të sigurojë sa më shumë trofe. Por te madrilenët janë duke menduar për të ardhmen dhe këtë e ka bërë Ancelotti.

Duket se portieri Kepa Arrizabalaga nuk ka vend në ekip, kjo pas formës së mirë të Andriy Lunin. Situata bëhet edhe më e komplikuar duke qenë se Arrizabalaga është në huazim nga Chelsea deri në fund të sezonit dhe londinezët kërkojnë një tarifë të konsiderueshme për kartonin e tij.

Me ukrainasin që siguroi vendin si titullar dhe belgun Thibaut Courtois të padiskutueshëm kur të rikuperohet nga lëndimi, shanset e Kepa në 'Santiago Bernabeu' po zbehen.

Mesa duket Ancelotti e ka bërë zgjedhjen dhe kërkon të mbajë ukrainasin në ekip, duke i kërkuar presidentit Perez që të mos shpenzojë për blerjen e Kepa në fundin e sezonit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale