Anëtari i LSI-së në Poliçan: Më kanë dhunuar të afërmit e kryetarit të bashkisë! Reagon edhe Meta: Banda e rilindjes sulmoi pabesisht mikun tim të vjetër (VIDEO)

Anëtari i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Poliçanin, Luan Tare tha në një prononcim për mediat se është dhunuar nga 7 persona dhe ato janë të afërm të kryetarit të Bashkisë. Ai tha se kanë tre muaj që i bëjnë preson dhe se e kanë goditur për shkak të bindjeve të tij politike.

‘Quhem Luan. Isha duke ikur për shtëpi kisha blerë ushqime, pa hyrë tek hyrja më dolën 7 çuna. Më thirri njëri e pashë që kishin qëllim që të më rrihnin. Aty më kanë rrahur më kanë bastarduar. Ata kanë të bëjnë me kryetarin e bashkisë. Pastaj kam marrë në telefon 129.  Ka ardhur policia, në kohën që ka ardhur policia ka ardhur vëllai kryetarit dhe më ka goditur. Unë i thashë policit mbaji deri sa të shkoj në shtëpi. Më dhimbtë shpirt. Hë më thonin do ta mbash  më kapelen e LSI-së. Kanë tre muaj që më bëjnë presion. Më dhemb këmba e djathtë. Më dhëmb koka shumë. Aty më kanë rrahur. I njoha!’ -tha ai.

Për ngjarjen ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta i cili thotë se ai është sulmuar nga banda e rilindjes.

‘Sapo fola me të plagosurin nga sulmi i pabesë i bandës rilindase të Bashkisë Poliçan, mikun tim të vjetër Luan Tare. Mësova se ishte sulmuar pabesisht nga banda, që dhunon popullin e Poliçanit, vetëm pse mbante në kokë kapelen me simbolet e partisë së tij. I urova të shkuara dhe nesër do e çoj për kontroll më të specializuar në spitalet e Tiranës.I premtova se regjimit të dhunës edhe tre ditë dhe i vjen fundi përgjithmonë. Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve dhe horrave!’- shkruan Meta.

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Like: 22/04/2021 06:32

    Mire ja kane bere se dhe ai si puna jote do jete o like injoranti e kokemadhi. Me thuaj me cilin rri te te them se kush jam

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Kodheli: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vazhdojnë së bashku në rrugën e integrimit në BE