Anglezët i japin fund arratisë 24-vjeçare të ‘killerit’ shqiptar/ Emri

Ka marrë fund arratia 24-vjeçare e një prej shumë-të kërkuarve nga policia shqiptare.

Policia londineze ka arrestuar disa ditë më parë 50-vjeçarin Arjan Hoxhaj, i shpallur në kërkim nga Interpol Tirana, për një vrasje të kryer në vitit 1995.

Hoxhaj i cili kishte hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe është në kërkim për vrasjen e Ramadan Bregut në 12 Prill të vitit 1995 dhe tentativë vrasje të Nefail Bregut.

50-vjeçari nga Fieri është dënuar në mungesë nga drejtësia shqiptare me 23 vite burg, ndërkohë për të Policia e Shtetit nuk ka fotografi se si ai mund të duket 24 vite pas vrasjes, ose si ka qenë kur kreu vrasjen.

Skeda e Arjan Hoxhajt në faqen e Policisë së Shtetit

er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    S'ka marrëveshje për reformën, a duhet të ketë qeveri tranzitore përpara zgjedhjeve parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy burgje