së bashku, Chelsea ruan ritmin

Angli, Manchester-ët kryesojnë<br />së bashku, Chelsea ruan ritmin
Mbrëmjen e së mërkurës është zhvilluar java e 6-të e Premier Ligë në Angli.

Manchester City shkatërroi 5-0 Crystal Palace e vendit të fundit.

“The Citizens” e mbyllën pjesën e parë me golin e Sane, ndërsa në pjesën e dytë Rahim Sterling shënoi një dopjetë ndërsa rezultatin e vulosën Aguero në minutën e 79’ dhe Delph në të 89’-ën.

Nuk gabon edhe Manchester United, të cilët arritën të fitonin me rezultatim minimal 0-1 në fushën e vështirë të Southempton.

Golin e avantazhit për “Djajtë e Kuq” e shëqoi blerja e kësaj vere Romelu Lukalu, në minutën e 20'.

Dy ekipet e Manchesterit udhëheqin kampionatin anglez me nga 16 pikë pas javës së 6-të.

Hapin e kryesuesve ka ndjekur edhe Chelsea i Antonio Conte, të cilët arritën një fitorë të thellë në fushën e Stoke Cityt.

4-0 fitoi Chelsea, ku Alvaro Morata shkëlqeu me një tripletë dhe së bashku me Pedro Rodriguez shënuan fitoren e 4-ërt dhe ngjiten Chelsean në kuotën e 13 pikëvë, në vendin e tretë në tabelë.

Fitore të vuajtur shënoi edhe Liverpooli i Jurgen Klopp, 2-3 ndaj “dhelprave” të Leicester.

Fitore arritën edhe Totenham, Everton dhe Watford, ndërsa Arsenal të hënën pret në shtëpi WBA-në.

a.dr/shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool