Anija italiane e mbytur në Luftën II Botërore e gjallesa të ndryshme, zhytësit tregojnë bukuritë e botës nënujorë në Sarandë (VIDEO)

Peizazhe të mrekullueshme e plazheve me ujëra të kthjelltë, janë ato që të zë syri në Sarandë, por ky qytet 'fsheh' jo pak edhe bukuri nënujore. Zhytësit kanë filmuar pamje të mrekullueshme të botës nënujore në Sarandë, ku shihet edhe anija luftarake italiane e mbytur në Luftën e II Botërore.

Po ashtu bien në sy edhe gjallesat e shumëllojshme, edhe pse zhytësit shprehin shqetësimin se ndotja e lartë ka dëmtuar jo pak faunën dhe florën nënujore në zonën e bregdetit të Sarandës.

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Rama: Gjatë vitit të kaluar 43,581 fëmijë përfituan nga ceku i bebes, garantojmë bonusin edhe për 2022