“Ankand” te Japonia, Klinsmann ose Wenger kandidatët për trajner

“Ankand” te Japonia, Klinsmann ose Wenger kandidatët për trajner

Klinsmann dhe Wenger

Pavarësisht nga ecuria shumë e mirë në Rusi, me eliminimin vetëm në 1/8-t e finaleve me një gol të pësuar në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Belgjikës, trajneri i “samurajve” do të largohet.

Akira Nishino nuk do të qëndrojë në krye të Japonisë.

I kërkova Nishinos të bënte një mrekulli dhe jam shumë krenar për punën e tij dhe të skuadrës, por më ka thënë se do të largohet dhe nuk do të përpiqem ta bindë të ndryshojë mendim sepse unë e di si është gatuar ai.

Presidenti i Federatës Japoneze të Futbollit.

Kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Japonisë është ish-trajneri i Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jurgen Klinsmann, por nuk është për t’u përjashtuar edhe hipoteza e Arsene Wenger.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com