Anthony Joshua mund Jermaine Franklin, britaniku rikthehet me një fitore me pikë

Anthony Joshua mund Jermaine Franklin, britaniku rikthehet me një fitore me pikë

Me fitoren e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin ka përfunduar super ndeshja e peshave të rënda në boksin profesionist. Anthony Joshua u rikthye te fitorja me një rezultat unanim me pikë ndaj Jermaine Franklin në O2 Arena të Londrës. Boksieri i peshës së rëndë britanike, 33 vjeç, kontrolloi të gjithë garën kundër amerikanit por nuk ishte fundi shpërthyes që shumëkush priste.

Dy gjyqtarë shënuan rezultatin 117-111 dhe njëri 118-111 për Joshua.

Temperaturat u ndezën pas ziles së raundit të fundit ndërsa dy luftëtarët u përballën me njëri-tjetrin, duke bërë që ekipet e tyre të hynin në ring dhe të ndaheshin nga siguria. Kjo është fitorja e parë e Joshuas në më shumë se dy vjet, pasi ka humbur ndeshje të njëpasnjëshme ndaj kampionit botëror në ËBA, IBF dhe ËBO, Oleksandr Usyk.

"Pa nokaut, kështu që nuk ka asnjë të mirë. Është një sport brutal, por nokautet janë gjithçka. Unë nuk jam shumë i lumtur," tha Joshua pas ndeshjes.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Austronauti i NASA-s u kthye në Tokë, theu një rekord të papritur

Austronauti i NASA-s u kthye në Tokë, theu një rekord të papritur