Anti-informaliteti 'spastron' zaptuesit e plazhit në Ksamil/ Lirohen 4000 m2 plazh, nën hetim tre pronarë (VIDEO)

Ditën e sotme, policia e shtetit ka liruar 4000 m2 plazh, pronë publike, e zaptuar në mënyrë të kundërligjshme dhe ka vënë në hetim 3 pronarë subjektesh të cilët ushtronin aktivitet në kundërshtim me ligjin, duke zaptuar hapsirat publike në plazhin e Ksamilit.

Nën hetim janë vënë 3 pronarë subjektesh 

• P. I., banues në Ksamil, pasi në subjektin e këtij shtetasi, janë bllokuar dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale 600 shezlongë, çadra e tavolina, që shfrytëzoheshin pa kasë fiskale dhe pa leje nga Bashkia.

• F. P., banues në Ksamil. Në subjektin e këtij shtetasi, janë bllokuar dhe sekuestruar rreth 200 shezlongë, çadra e tavolina, që ishin vendosur në një sipërfaqe pronë publike dhe pa lejen e Bashkisë.

• B. M., banues në Ksamil. Në subjektin e këtij shtetasi, është konstatuar se i gjithë aktiviteti tregtar është zhvilluar përgjatë gjithë kësaj kohë pa leje përkatëse nga Bashkia Sarandë dhe Policia hoqi rreth rreth 160 çadra, shezlongë e tavolina nga hapësira publike e zënë në mënyrë të kundërligjshme.

Policia njofton se operacioni do të vijojë në gjithë zonën bregdetare, për të kthyer në dispozicion të qytetarëve, çdo hapësirë publike, të zënë në mënyrë të kundërligjshme, me qëllim fitimin. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arra&Zare: 02/08/2019 20:10

  O Fredi mire e ke ti ti pastroje bajgat po kur ata kane bere kontrate me bashkine si keta mutrat e Vlores qe kane paguar dhe shume nen dore do plasi lufta pastaj do na vrasin zvkryetarin e bashkis qe eshte bere si thes me mut

  Përgjigju
  • Fredi: 03/08/2019 12:10

   Ti qërrojë të gjithë ushtria me kuç e maç që të shpëtojë vendi!

 • Mandalle: 02/08/2019 18:09

  Antiinformaliteti te nderhyje dhe te VEFA ne Vlore me ata trafikantet pseudopronare qe kercenojne turistet per parkim me leke

  Përgjigju
 • Ali: 02/08/2019 16:56

  Ec aty pastro te gjita

  Përgjigju
 • faikonica: 02/08/2019 16:49

  Ouuuu heret u kujtuat,ne Ksamil..po gjithe plazhet tjera?!

  Përgjigju
 • Fredi: 02/08/2019 16:26

  Shqiperia eshte akoma peng e banditëve që zaptimet i mbajnë me armë.

  Përgjigju
 • robi: 02/08/2019 15:38

  Po parkingun e ngritur mbi rere në buzë të detit tek Vollga që habit dhe turistët e huaj se i shqetëson shumë gjatë shëtitjes a do ja ktheni popullit që të vendosi çadra mbi rere dhe jo makina. Kjo cmenduri ndodh vetëm në Durrës. Lekët e parkingut të paligjshëm nuk shkojnë tek bashkia. Por policia bën sehir. Ajo polici bashkise ka vdekur.

  Përgjigju
 • Popull: 02/08/2019 15:07

  300 shezllone x1500=4.5 milion lek dita. Plus tavolina bari etj.. Asnjë kupon nuk lëshon këta bastard dhe kjo është vjedhje në kurriz të popullit dhe shtetit.Dhe kështu janë të mbushura plazhet e Shqipërisë në cdo anë. Thyejini në mes këta bastardët.

  Përgjigju
 • Fredi: 02/08/2019 15:02

  Dërrmojini gjith funderrinat katnar nga Konispoli në Vermosh që bënë masakra mjedisore t papa më per 30 vjet me pronën e përbashkët. Nxirrni ushtrinë të “pastrojë” bajgërinë!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT / Qëllohet me armë në drejtim të Top Channel, afër studiove të Big Brother, vritet roja! Një makinë gjendet e djegur në autostradë, dyshohet e autorëve

LAJMI I FUNDIT / Qëllohet me armë në drejtim të Top Channel, afër studiove të Big Brother, vritet roja! Një makinë gjendet e djegur në autostradë, dyshohet e autorëve